вівторок, 04 листопада 2014 00:30

"Бабаєва ніхто не замінить. Він був душею команди" 

Автор: ФОТО: уніан
  Василь Сачко ­працює головним тренером  полтавської ”Ворскли” другий сезон
Василь Сачко ­працює головним тренером полтавської ”Ворскли” другий сезон

39-річний Василь Сачко — головний тренер полтавської "Ворскли". Він не любить спілкуватися з пресою. Тому інтерв'ю призначали кілька разів. Зустрічає у своїй тренерській кімнаті на стадіоні. Каже, що приділить 10 хв. Розмовляємо півгодини.

В останньому матчі чемпіонату (розмовляли до суботньої гри з "Іллічівцем. — "ГПУ") "Ворскла" вдома не перемогла "Металіст" — 0:0. Харківська команда давно має проблеми — не лише ігрові. Тож результат можна вважати невдалим для вас?

— Ні. Ми грали з сильною командою, яка за добором футболістів входить у четвірку найкращих у країні. Коли зайшов у роздягальню — хлопці сиділи засмучені, наче програли, а "Металіст" радів здобутому очку. Це означає, що ми ростемо.

Один з лідерів "Ворскли" Артем Громов викликався до збірної на вересневий матч проти Словаччини. У жовтні його в списку Михайла Фоменка не було. Артем тепер грає гірше?

— Певний спад форми у Громова наявний. Але не пов'язував би цього з викликом до національної команди. Артем "випав" на певний час через хворобу. Його роботою на тренуваннях я задоволений. Видно, що зростає, загартовується у футболі. Хотілося б стабільності від нього, але гравцям властиво десь виступити краще, а десь гірше. Безумовно, від Артема ми чекаємо більшого. Знаємо його потенціал. Громова знають і наші суперники, тому діють проти нього по-іншому.

Артем Громов та Олег Міщенко — найперспективніші гравці "Ворскли"?

— Неправильно буде когось виділяти. Безумовно, Міщенко і Громов мають потенціал. Але не вистачить пальців двох рук, щоб перерахувати інших наших талановитих виконавців, які свій рівень підтверджують на полі: Даллку, Дедечко, Турсунов. Якщо помітили, то в нас в ігровому плані зростають захисники — Сапай, Пердута. Ці хлопці здебільшого виконують чорнову роботу. Комусь її не видно, але наш тренерський штаб усе помічає.

"Ворскла" змушена відпускати найкращих футболістів до топ-клубів — П'ятова, Безуса, Селіна. Вам як тренеру важко миритися з цим?

— Філософія нашого керівництва — зберігати гравців та розвивати "Ворсклу". Це співпадає і з моїми поглядами. За своїх футболістів ми боротимемося і не дозволимо іншим клубам їх просто так забирати. Та деякі переходи неминучі. Якщо хтось своєю грою заслужив запрошення від топового клубу, то як можна забрати мрію у спортсмена, стримати його? Якщо виконавця не відпустити, то може втратити мотивацію і будуть великі питання до його тренувань та гри. Зрештою, будь-яка людина будує своє життя, має свої завдання в ньому і перешкоджати їх реалізації не можемо.

Клуб розвиватиметься, спираючись на своїх вихованців?

— Полтавський футбол розвиватимемо в першу чергу. Звертаємо увагу на виконавців з усієї області. Хлопців привозять, вони проходять у нас тестування і, якщо все добре, залишаються працювати. Звісно, коли перед клубом ставлять певні задачі, то неминуче запрошення й інших гравців. Коли потрібне посилення, ми проглядаємо в першу чергу українських виконавців. Іноземці, якщо і будуть, то виключно ті, хто сильніший за вітчизняних.

Влітку загинув президент клубу Олег Бабаєв. Тепер більше працюєте з власником "Ворскли" Костянтином Жеваго. Які проблеми виникають?

— Тільки одна: Бабаєва ніхто не замінить. Він завжди був з командою, був її душею, дуже багато робив для "Ворскли". Своєю появою на тренуваннях і особистими зустрічами з футболістами давав величезний заряд, енергію. Та ми не в силах нічого змінити. Костянтин Жеваго не завжди може бути поруч. Але регулярно цікавиться справами команди. З власником клубу після кожної гри зідзвонюємося. Йому дійсно цікавий футбол. Та найголовніше, Жеваго — людина слова. Виконує все, що обіцяє. Так, у нас не бюджет "Шахтаря" чи "Динамо", але він у нас стабільний. І це заслуга нашого керівника.

Наскільки важлива для вас суспільна думка, критика — читаєте все, що про вас пишуть у газетах?

— Зараз у футболі розбираються всі — водії, двірники. І в кожного своя думка. Та я спілкуюся з людьми старшого віку, які знаються на футболі. Їхня точка зору — найважливіша. До критики ставлюся нормально, а як без неї. Ми що, не помиляємося? Якщо щось погано, то дійсно, навіщо це приховувати і казати, що все добре? Та є такі люди, які тільки і чекають, щоб "Ворсклі" було погано. Коли добре — мовчать, а як тільки невдалі матчі, то починають критикувати. Хоча якраз у такі моменти команда найбільше потребує підтримки.

Вам легше грати з середняками чи лідерами чемпіонату?

— Немає відповіді на це запитання. Звісно, будь-яку команду на лідерів не треба налаштовувати. Якщо подивитися, то з "Шахтарем" цього сезону і проти "Динамо" минулого ми грали пристойно. Але багато очок втрачаємо у матчах проти команд, рівних за потенціалом. Це треба виправити, якщо хочемо вирішити завдання — виступити краще, ніж минулого сезону ("Ворскла" фінішувала на восьмому місці. — "ГПУ").

Під вашим керівництвом команда часто грала в два форварди. Для вас це оптимальна схема?

— Під кожен матч ми підлаштовуємося. З сильнішим суперником — в одного форварда, з іншими можемо і з двома нападниками. Для нас важливіше, щоб хлопці розуміли, що від них вимагають на полі. Завжди акцентуємо увагу на флангових гравцях, відборі м'яча і пресингу. Футболісти знають, що і як мають робити. Не завжди в нас усе виходить, бо можливо, бракує в деяких момен­тах виконавської майстерності. Зірок у нас немає, але є характер і бійцівські якості.

Як будуєте стосунки з суддями?

— Багато нарікань і питань до них буває, як у людини, а тим більше, як у тренера. Буває, щось хочеться сказати, але це — емоції. Завжди переслідую єдину ціль — захистити свою команду. То потім по телевізору дивишся, а воно там на полі нічого і не було або навпаки. Cтараюся оминати тему суддівства. Потрібно просто забивати м'ячі, і тоді не буде жодних питань.

За два роки після закінчення кар'єри гравця сильно змінилися?

— Відчуваю, що так. Ситуація змусила, бо питають по-іншому. Раніше думав тільки про себе — як налаштуватися на матч, правильно харчуватися, бігати. Зараз думаю за всю команду, відповідальність більша. Буває, після невдалих ігор приходиш додому і починається безсонна ніч. Думаєш, що зробив правильно, а що — ні? Чому не так грали, чому пропустили чи не змогли забити? Купа питань, на які треба дати відповіді. І в них треба бути справедливим та об'єктивним до команди.

Матч, що найбільше сподобався за останній час?

— Ліга чемпіонів, "Парі Сен-Жермен" — "Барселона" (французи перемогли 3:2. — "ГПУ"). Була цікава атакувальна гра у виконанні обох команд. А от в обороні іспанці чимало помилялися.

Працював у відділі боротьби з наркотиками

Василь Сачко народився в селі Старомлинівка Великоновосілківського району на Донеччині. З дитинства вболівав за "Шахтар". Улюбленим гравцем був Віктор Старухін. Першим клубом стала "Шахта Україна" з міста Українськ. У любительській команді майже не отримував зарплати. Тому влаштувався в міліцію — у відділ боротьби з наркотиками.

В сезоні 1997/1998 Віктор Грачов очолив сімферопольську "Таврію" і запропонував Сачку спробувати себе у вищій лізі. Форвард виступив у п'яти матчах. Перейшов до друголігового "Осколу" з міста Куп'янськ на Харківщині. У 28 іграх забив 13 м'ячів та отримав запрошення від "Волині" з Луцька. Там провів найрезультативніші роки в кар'єрі: у 148 матчах забив 57 м'ячів. Два роки грав у "Кривбасі", а 2008-го перейшов до "Ворскли". 2009-го у фіналі Кубка України забив переможний гол у ворота "Шахтаря".

Захоплюється риболовлею, шахами, більярдом та боулінгом.

Дружина Наталія та 11-річна донька Карина живуть у Луцьку.

Зараз ви читаєте новину «"Бабаєва ніхто не замінить. Він був душею команди" ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути