середа, 02 грудня 2009 18:34

Наші вперше могли зіграти у світовій групі Кубка Девіса

Автор: фото: Reuters/Strfan Wermuth
  Росіянин Микола Давиденко виграв підсумковий турнір року. Микола народився на Донбасі, а у 18 років змінив громадянство

У Лондоні завершився підсумковий тенісний турнір року. Переможцем став росіянин Микола Давиденко. 28-річний уродженець Донбасу в фіналі здолав аргентинця Хуана Мартіна дель Потро — 6:3, 6:4. Росіянин отримав $1,5 млн та перемістився з сьомого на шосте місце в рейтингу.

Головні події у чоловічому тенісі України 2009 року

Найсильніший тенісист країни Сергій Стаховський, 23 роки, уперше пройшов одне коло турніру "Великого шолому". Трапилося це у Франції на "Ролан Гаррос".

У вересні українська збірна вперше за свою історію мала шанс поборотися за вихід у світову групу Кубка Девіса. Але програла бельгійцям.

Стаховський виграв свій другий титул АТР на турнірі в Санкт-Петербурзі. Після перемоги він став 54-м у світі — так далеко ще не забирався. Нині Сергій — 60-й, хоча планував закінчити рік у топ-50.

Головні події у світовому тенісі

Гравець року — Хуан Мартін дель Потро (Аргентина), 21 рік

Виграв свій перший турнір "Великого шолому" — чемпіонат США. Наймолодший серед гравців чільної десятки. Посідає п"яту позицію. Має сильну подачу, витривалий, однаково сильно б"є справа і зліва.

Прогрес — Робін Сьодерлінг (Швеція), 25 років

На чемпіонаті Франції переміг Рафаеля Надаля — незмінного з 2005 по 2008 роки переможця турніру. З 25-го місця торік піднявся на восьме. Вперше зіграв на підсумковому турнірі року. Працює зі співвітчизником Магнусом Норманом, який свого часу був першою ракеткою світу.

Цьогорічний фінал Вімблдона тривав чотири години 16 хвилин

Герой — Роджер Федерер (Швейцарія), 28 років

Утратив звання найсильнішого тенісиста планети, але повернув його після перемог у Франції, де ще не вигравав, та Вімблдоні.

Поєдинок Роджер Федерер — Енді Роддік (США).

Фінал Вімблдонського турніру. П"ятий сет Федерер виграв 16:14. Тривалість матчу — 4 год. 16 хв.

Сюрприз — Микола Давиденко (Росія), 28 років

Уродженець Сіверськодонецька на Донбасі не дочекався фінансування в Україні. У 18 років змінив громадянство на російське. Виграв підсумковий чемпіонський турнір — уперше серед росіян.

Невдаха — Джеймс Блейк (США), 30 років

Американець із гравця елітної десятки перетворився на посереднього тенісиста. Закінчив рік 44-м.

Рекордсмени — Рафаель Надаль (Іспанія), 23 роки, та Енді Маррей (Велика Британія), 22 роки, перемогли по шість разів на різних турнірах. Але слабко зіграли на своїх улюблених змаганнях — Ролан Гарросі та Вімблдоні.

Втрата — Марат Сафін (Росія), 29 років

Колишня перша ракетка світу та найтитулованіший російський тенісист завершив професійну кар"єру. Побореться за місце віце-президента Олімпійського комітету Росії.

Перспектива — Марін Чиліч (Хорватія), 20 років

Майже двометровий хорват виграв два турніри, здобув перемоги над Надалем та Марреєм. Рік тому був у четвертій десятці, нині — 14-й.

Зараз ви читаєте новину «Наші вперше могли зіграти у світовій групі Кубка Девіса». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua