
25 жовтня 1969 року народився екс-нападник київського "Динамо" Олег Саленко. Олег вписав себе в Книгу рекордів, як автор п'яти м'ячів у грі Кубку світу з футболу! Жодному гравцю не вдавалося повторити результат Олега, та й навряд чи кому-небудь вдасться, оскільки сучасний футбол стає все більш закритим і оборонним, тим більше на іграх мундіалю тенденція результативності неухильно котиться донизу.
Згадуючи прізвище Саленка, багато вболівальників забувають про ще один знаменний рекорд цього форварда. Олег Анатолійович є автором наймолодшого гола в історії чемпіонатів СРСР . Ця подія відбулася в 1986 році, коли 16-річний Саленко, вийшовши на заміну, тут же відправив м'яч між ніг Прудникова, ворот
Однак характер у Саленко залишав бажати кращого. За його власним визнанням, багато в чому через цей мінус, він не зміг показати себе в олімпійській збірній СРСР. Мало хто знає, що дебют цього найяскравішого нападника в історії вітчизняного футболу міг відбутися і раніше знаменного матчу проти "Динамо", але радянські закони і характер гравця (перед передбачуваним дебютом молодий хлопець відправився на дискотеку, де успішно з'ясував відносини зі своїм суперником за танцмайданчиком, в результаті чого гравця на якийсь час усунули від тренувань) не дозволили ще більше омолодити радянський рекорд результативності.
Київське "Динамо" не могло випустити з уваги такий скарб, і чіпкий на таланти Валерій Васильович порадив керівництву придбати форварда "Зеніта". У фіналі Кубка СРСР 1990 року кияни переграли московський "Локомотив" з рахунком 6:1, а три м'ячі виявилися на рахунку Олега Саленка. Так, Олег став ще й автором рекорду за кількістю забитих м'ячів у фіналах Кубка СРСР.
Київське "Динамо" не могло випустити з уваги такий скарб, і чіпкий на таланти Валерій Васильович порадив керівництву придбати форварда "Зеніта"
Іспанський "Логроньєс", запросивши Саленка, покинув зону вильоту і перемістився в середину таблиці другого за значимістю іспанського дивізіону. Незліченні м'ячі Саленко в Іспанії не могли пройти повз увагу тренерів збірної Росії, в якій форвард дебютував в листопаді 1993 року. Ну а потім почався легендарний для гравця КС-94, на якому форвард поділив лаври найкращого бомбардира турніру з болгарином Христо Стоїчковим.
П'ять голів в грі проти збірної Камеруну піднесли Саленко на світову висоту.
- Я, до речі, аж до фінального свистка про рекорд не знав. На табло написали, мовляв, світове досягнення, але під час гри якось не до цього було. Потім вже, після матчу, коли я з Мілою фотографувався, все навколо зашепотіли: рекорд, рекорд. Я питаю: що таке? Ну, мені і пояснили. Мені, між іншим, перед грою приснилося, що ми переможемо, і я заб'ю кілька м'ячів.
Матч з Камеруном став для Олега Саленко останнім у футболці збірної Росії. Новий наставник збірної Олег Романцев не запросив більше в збірну Росії на той момент одного з найвідоміших нападників світу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Народився Пеле
Олег Саленко закінчив кар'єру 2001-го року у польській "Погоні" з Щециня. До того виступав у Іспанії, Шотландії і Туреччині. Потім працював експертом на телебаченні. Займався бізнесом – мав кілька саун. Зараз грає за ветеранів київського "Динамо".
Коментарі