З 13 медалями повернулися з Лондона додому донецькі паралімпійці. П'ять з них золоті, 3 срібні і 5 бронзових. Донеччани завойовували 2 медалі у велоспорті, решта - в плаванні. Велогонщик Єгор Дементьєв отримав дві вищі нагороди. Золотими медалістами серед плавців-паралімпійців стали Віктор Смирнов, Андрій Калина (дворазовий призер Ігор) і Дмитро Залевський.
11 вересня спортсменів зустрічали на донецькому вокзалі політики, спортивні чиновники, друзі та родичі.
Виступаючі дякували паралімпійцям за мужність. Говорили, що завдяки в тому числі і донецьким спортсменам Україна посіла 4-те загальнокомандне місце в Лондоні.
Тетяна Бахтєєва влаштувала для спортсменів фуршет, подарувала всім квіти. Нагадала, що головна нагорода за досягнення - грошовий приз - у переможців попереду. Кабмін пообіцяв членам української паралімпійської збірної за кожну золоту медаль - 700 тисяч гривень, за кожну срібну - 500 тисяч гривень, за бронзову - 350 тисяч гривень.
Відкриттям Паралімпіади став 19-річний Дмитро Залевський з Авдіївки - дебютант Ігор.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці завоювали дев'ять медалей і встановили рекорд в п'ятий день Паралімпіади
"Діма - єдиний у світі плавець, який незрячий від народження, інші сліпі спортсмени втратили зір, а Діма ніколи не бачив", - розповіла Gazeta.ua тренер плавців Світлана Казначеєва. - Хоча і новачок, Діма переборов хвилювання і став кращим на дистанції 100 метрів на спині.
"Коли Діму нагороджували, я бачила прямий ефір, на весь будинок кричала від захоплення. Камера показала, як він бурмоче. Намагався пригадати слова гімну України", - каже мама Дмитра - Оксана Миколаївна.
Оксана Залевська розповіла так само, що зараз Дмитро живе в інтернаті для сліпих в Слов'янську, але незабаром перед ним постане проблема пошуку житла в цьому місті. У Оксани Миколаївни та Діми рідних більше немає, доходи сім'ї не дозволяють поміняти житло в Авдіївці на житло в Слов'янську. Як і всі місцеві плавці інваліди, Діма займається у своїх тренерів подружжя Казначеєвих в Слов'янську. Оренда квартири в цьому місті коштує близько 1200 грн., Що чимало для більшості інвалідів.
За словами тренера Світлани Казначеєва, з недавніх пір для її підопічних користування відремонтованим басейном в Слов'янську стало безкоштовним.
"А раніше ми з хлопцями їздили зі Слов'янська на тренування в Донецьк у безкоштовний басейн, витрачали на дорогу по 5 годин на день. Повірте, було дуже важко", - поділилася тренер.
Світлана та Андрій Казначеєви, які створюють чемпіонів світу з плавання вже багато років, опікують членів команди, як рідних дітей.
"Ми сьогодні зустрічаємо нашого дядька - він не привіз медаль, але ми їм страшно пишаємося!" - розповіла Gazeta.ua маленька Настя, племінниця Ярослава Семененка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Паралімпіада-2012. Марію Помазан таки позбавили золотої медалі
У Ярослава немає обох рук, на Паралімпіаді і в поїздці йому допомагали товариші по збірній України.
Найбільшу кількість нагород з донецьких паралімпійців у Героя України Віктора Смирнова, який брав участь вже в третій Паралімпіаді (в активі незрячого плавця з Донецька повна колекція медалей всіх достоїнств). Паралімпієць Олександр Мащенко з Донецька на своїй четвертій Паралімпіаді взяв дві бронзи. Маріупольчанін Данило Чуфаров став срібним призером на дистанції 400 метрів вільним стилем і бронзовим призером на дистанції 200 метрів комплексним плаванням.
А єдиною медалісткою з числа донецьких жінок стала Ірина Соцька зі Слов'янська - дівчина пересувається на візку, страждає ураженням опорно-рухового апарату. Ірина стала бронзовим призером на дистанції 50 метрів на спині.
Всього в Паралімпіаді брало участь більше 4 тисяч спортсменів з 166 країн, які змагалися у 20 видах спорту. У загальній складності наша країна виграла рекордну для себе кількість медалей - 84.
Коментарі
1