вівторок, 15 травня 2018 11:09

Фінал Ліги чемпіонів розпочався з хвилини мовчання за Валерієм Лобановським

Багато європейських тренерів називали себе послідовниками Лобановського

15 травня 2002 року в столиці Шотландії Глазго на стадіоні "Хемпден-парк" выдбувся фінал Ліги чемпіонів. Зустрілися мадридський "Реал" та леверкузенський "Баєр". Гравці поспішили зайняти свої позиції на полі, коли прозвучало оголошення диктора про хвилину мовчання за українським тренером Валерієм Лобановським. За 2 дні до фіналу Валерій Васильович помер у Запоріжжі від інсульту.

Учасники фіналу зайняли місце в центральному колі. Останнім прибіг боковий суддя. На табло стадіону висвітилося фото Валерія Васильовича.

"Неймовірно шкода", – сказав коментатор Володимир Маслаченко.

За два дні до фіналу Валерій Васильович помер у Запоріжжі від інсульту

Валерій Лобановський тричі виводив свої команди до півфіналу Кубка чемпіонів, двічі вигравав Кубок кубків і раз – Суперкубок Європи. 1988 року збірна СРСР під його керівництвом стала срібним призером першості континенту.

Той фінал виграв "Реал". Мадридці відкрили рахунок вже на 8-й хв. Відзначився Рауль. Бразилець Лусіо із "Баєра" відповів голом через 5 хв. Однак вирішальне слово залишилося за мадридцями. Зінедін Зідан на 45 хвилині дуже красиво поклав корпус і вдарив під поперечину – 2:1.
Це був 9-й виграш "Реалом" Кубка чемпіонів.

Валерію Лобановському посмертно вручили Рубіновий орден УЄФА.

Зараз ви читаєте новину «Фінал Ліги чемпіонів розпочався з хвилини мовчання за Валерієм Лобановським». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua