неділя, 30 квітня 2017 11:09

Боксер Осип Хома воював в УПА
4

Осип Хома
Фото: istpravda.com.ua
Тренер Осипа Хоми Бенні Леонард
Боксер Осип Хома (праворуч) і невідомий повстанець
Осип Хома - другий зліва в другому ряді

Один із першовідкривачів українського боксу Осип "Боксер" Хома прожив коротке, яскраве і багате на пригоди життя.

У 15-річному віці втік з дому у Станіславові (Івано-Франківську) та вирушив до Польщі, опинився у портовому місті Гдиня. Високого зросту хлопчина розвинув там свої навички, здобуті у дворових боях. Став членом збірної Польщі з боксу і навіть переміг Олімпійського чемпіона 1936 року в Берліні, німця Герберта Рунге – до сьогодні єдиного німецького надважковаговика, який перемагав на Олімпійських іграх.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Джо Луїс сенсаційно програв улюбленцеві Гітлера

Був призваний на службу у військово-морський флот Польщі, згодом перевівся у торговий флот. 24 рази, працюючи у торговому флоті, відвідав Нью-Йорк. Якось в Брукліні нокаутував відомого американського професіонального боксера чеського походження Гавлічка. Підписав професіональний контракт. Мав очевидні перспективи. Його навіть взявся тренувати легендарний американський боксер, екс-чемпіон світу Бенні Леонард. Але кар'єра завершилась, тільки розпочавшись. У 1939 році він мусив повернутися до Польщі, щоб до кінця виконати умови контракту з компанією торгового флоту. В Європі у період Другої світової війни доля щедро покидала боксера. Був у німецькому і радянському полоні, воював у дивізії "Галичина" і в УПА.

У 1951 році з родиною перебрався у США. Там одружився, у нього народилась донька. Помер на сорок першому році життя 30 квітня 1958 року, не перенісши операції. Похований у Нью-Гейвені, штат Коннектикут, США.

Зараз ви читаєте новину «Боксер Осип Хома воював в УПА». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4166
Голосування Чи підтримуєте те, що українські спортсмени зі зброєю захищають нашу країну від вторгнення РФ?
  • Так. Це - громадянський обов'язок, а частина з них ще й представляє клуби ЗСУ
  • Не зовсім. Вони мають прославляти Україну на спортивних аренах і закликати світ підтримувати нашу країну
  • Усі методи хороші. Головне - не бути псевдопатріотами, як Тимощук
Переглянути