Ексклюзиви
Понеділок, 27 листопада 2017 12:05

У 20 містах безкоштовно викладають українську мову

У 20 містах безкоштовно викладають українську мову
На курсах викладають волонтери. Фото: inlviv.in.ua

У 20 містах діють безкоштовні курси української мови.

Вони розпочали роботу 2014 року. Тоді на них ходили здебільшого переселенці з Донбасу та Криму, передає inlviv.in.ua.

"Мені було ніяково розмовляти російською, адже я чув навколо лише українську мову. Якось подруга дружини розповіла, що у Львові набирають на безкоштовні курси української. Й вирішив, що мені потрібно вчити мову", - розповідає Максим із Сімферополя. Після анексії він переїхав до Щирця Львівської обл.

На курсах викладають волонтери. Навчання проходить з вересня по травень. Заявки подають близько 50 людей, але на курси ходить 20-30. Більшість учнів російськомовні. Їх розподіляють на дві групи: для тих, хто вже добре розмовляє українською, і тих, кому ще потрібно її опанувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Говоріть, як собі хочете, головне українською" - киянам дали мовні поради

Викладачам-волонтерам влаштовують тест на знання української. Викладати можуть люди з різною освітою.

Волонтер Лілія Купин розповідає, що найчастіше виникають проблеми з наголосами. Вона шукає закономірності та презентує їх учням. Викладає вже два роки.

"Тут не так, як у школі – немає навчального плану, можна власноруч розробляти програму, використовувати інтерактивні методи, готувати матеріали для групи. Фантазія нічим не обмежена", – каже вона.

У Стамбульському університеті в Туреччині з 2017-го запровадили нову спеціальність — "Українська мова й література". Викладають її на кафедрі слов'янських мов.

Зараз ви читаєте новину «У 20 містах безкоштовно викладають українську мову». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі