По всій Україні тривають євромайдани. Вони виникли у четвер 21 листопада, тоді ж з'явилося і слово "євромайдан". Воно означає багатоденний протестний мітинг проти зупинення владою підготовки підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Майданами великі акції протесту почали називати під час помаранчевої революції - бо вона розпочалася на столичному майдані Незалежності. Після того були ще податковий майдан і мовний майдан.
Прикметно, що близько третини гасел для євромайданів написані англійською мовою - українці звертаються до європейської спільноти зрозумілою їй мовою. Плакати, автори яких звертаються до північних сусідів, складені російською. Вони закликають російського президента: "Путин, если любишь - отпусти", а також цитують російського класика Михайла Лєрмонтова: "Прощай, немытая Россия".
Євромайдани також відбулися в ряді європейських міст, США і навіть у індійському Делі. За кордоном одне з найпопулярніших гасло "I am ukrainian and i cannot keep calm" - "Я українець, і я не можу зберігати спокій". Воно обігрує відому серію плакатів "Keep calm and...".
"Офіційний" девіз євромайдану "Україна - це Європа". Найбільш лаконічний - "МИ Є", де часто Є оформлюють зірочками. Останній не тільки стисло подає думку про те, що ми також Європа, але й обігрує думку - українці мають показати Європі, що вони є, існують, і з їхньою думкою треба рахуватися.
Кожна політична акція породжує свій фольклор. Так, цього разу черкащани запропонували збирати яйця для політиків - для надання "чоловічої сили, якої їм бракує".
Коментарі
24