Представник України в Тристоронній контактній групі, перший президент Леонід Кравчук допускає можливість більш широкого застосування російської мови.
"Виходячи з Конституції та європейських законів, можна в цих регіонах зробити кроки до більш широкого застосування російської мови. Це не буде порушенням українського законодавства", - сказав він в інтерв'ю "Українському радіо".
Він вважає, що українська влада може внести зміни до законодавства щодо застосування російської в ОРДЛО. Наголосив, що це не означає надання іноземній мові статусу державної.
Перший президент сказав, що Конституція України передбачає право національних меншин на розвиток і застосування своєї мови. Про російську як другу державну там не йдеться.
При цьому він заявив, що лише мовою повернути Донбас не вийде.
У коментарі "Слово і діло" заяву Кравчука прокоментував політолог Дмитро Купира.
"Я не бачу в цьому проблеми, але це не буде ключем для вирішення ситуації загалом. Кравчук бачить своїм завданням запропонувати свої ідеї. Тому він вирішив йти таким шляхом. Проблеми в цьому немає, і гіпотетично Україна може взяти на себе такі зобов'язання, але я не думаю, що щось суттєво зміниться тому, що в Україні немає проблеми із спілкуванням будь-якою мовою", – сказав Купира.
Він вважає, що місцевій владі можна дозволити використовувати російську мову під час надання державних послуг, якщо будуть поступки у процесі врегулювання основних вимог.
"Якщо говорити про російську мову в контексті пропозиції Кравчука, то в нього дуже обмежений арсенал. Вчергове ми повертаємося до того, що ця пропозиція сама собою є не дуже цікавою, бо в тому регіоні люди завжди користувалися російською мовою і ніколи проблем з цим не було", – сказав експерт.
Перший президент України, глава вітчизняної делегації в Тристоронній контактній групі на переговорах щодо Донбасу Леонід Кравчук допускає зміну місця зустрічей ТКГ через ситуацію в Білорусі.
Коментарі
2