Пʼятниця, 15 березня 2019 11:31

Годі озиратися, як соняшники до сонця - Малкович пояснив важливість мовного закону

Годі озиратися, як соняшники до сонця - Малкович пояснив важливість мовного закону
Іван Малкович: "Зараз української мови у столиці дуже мало" Фото: fakty.ua

Поет і видавець Іван Малкович підтримав законопроект про державну мову, який розглядає Верховна Рада.

"Якщо буде закон, то українська мова лунатиме скрізь. Як людина, я все життя мрію побути в океані українському. Щоб я когось спитав і почув українську мову. Поговорив - і побачив, що я в Україні, що я в столиці.

Хочу, щоб ми перестали вже, як той соняшник до сонця, озиратися у столиці на кожне українське слово. Тепер трошки з тим легше стало, вже ми бачимо якісь позитивні зміни після Революції гідності. Однак - роботи ще дуже багато", - вважає Іван Малкович.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від цього палатиме у Москві – Скрипін звернувся до депутатів

28 лютого парламент почав розглядати у другому читанні законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної. Єдиною державною мовою є українська.

Публічне приниження чи зневага української мови прирівнюють до наруги над державними символами України і карають за законом. Відповідальність нестимуть і ті, хто перешкоджатиме чи обмежуватиме користування українською.

Документ регулює застосування української в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Його дія не поширюється на сферу приватного спілкування та релігійні обряди.

Зараз ви читаєте новину «Годі озиратися, як соняшники до сонця - Малкович пояснив важливість мовного закону». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода