Норми мовного закону щодо книговидання набувають чинності 16 липня 2021-го. Відтепер упродовж року видавці мають створювати більш ніж половину книжок українською. Понад 50% їх має бути й у книгарнях.
Письменник і видавець Антон Санченко вважає, що українські видавництва готові виконувати мовний закон. Цьому сприяла війна з Росією.
"Наші книжки могли конкурувати з російськими тільки завдяки мові. Ринок давно вже відмовився від видань із Росії. У 2014-2016 роках продукцію звідти не могли завозити. Діяла неофіційна заборона - перед ними стояв сильний бюрократичний бар'єр. Книгарні не мали іншого виходу й торгували українським продуктом. Зараз росіяни навчилися долати всі перешкоди. Передовсім їхні філіали в Україні типу "Махаона" й "Альпіни". Ось у них із початком дії норм мовного закону виникнуть складнощі", - розповів Gazeta.ua Антон Санченко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Літературне життя завмерло" - половина українців за рік не прочитали жодної книжки
Українські видавництва зараз видають достатньо книжок для виконання норм мовного закону.
"Навіть такий рупор малоросійства як "Лаурус" випускає достатньо українських книжок. Галузь зараз більше страждає від "зеленої катастрофи". Кількість виданих книжок скоротилася в 10 разів у порівнянні з 2018 роком. Це пов'язано зі свободою підприємництва", - додав письменник.
Цьогорічний Книжковий арсенал буде контрольованішим через пандемію коронавірусу. Про це розповіла директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта в програмі "БОЧКА. Розмова по-українськи" на YouТube-каналі Gazeta.ua.
10-й Міжнародний фестиваль Книжковий арсенал відбудеться 23-27 червня. Раніше планували провести наприкінці травня, але через квітневий локдаун у Києві перенесли.
"Це означає - жодних черг по квитки. Білетів буде обмежена кількість, їх продаватимуть тільки онлайн і на певний часовий проміжок. Автограф-сесії теж. Усе, що можна, винесемо на вулицю. Це ще чималі вкладення, бо там треба збудувати інфраструктуру. Удвічі зменшили кількість подій і сцен. Жартуємо, що маємо організувати Арсенал, як аеропорт", - пояснює Олеся Островська-Люта.
Коментарі