У Інформаційно-виставковому центрі "Музей Майдану" в Києві розпочався Всеукраїнський форум "Мова об'єднує".
У ньому беруть участь громадські активісти, експерти, представники влади та лідери думок. Обговорюють реальний стан виконання і факти порушення мовного закону в різних галузях.
Наприкінці форуму оприлюднять новий план дій щодо утвердження і захисту української мови.
Очікуються виступи публіциста Віталія Портникова, філософа і релігієзнавця Ігоря Козловського, режисера Ахтема Сеітаблаєва, музикантів Тараса Компаніченка та Сергія Фоменка, співачки Анжеліки Рудницької, соціолінгвістки Лариси Масенко, громадської діячки Уляни Супрун.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як клієнти сприйняли заклик столичної лікарки відмовитись від російської мови
До участь запросили Уповноважену з захисту державної мови Тетяну Монахову, міністрів Володимира Бородянского та Ганну Новосад, голову комісії зі стандартів державної мови Орисю Демську, членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.
Міжнародний День рідної мови відзначають 21 лютого.
Свято започаткували 2000-го з подання Бангладешу. Там на початку 1950-х тогочасна влада Пакистану проголосила урду єдиною державною мовою, але рідною для людей була бенґальська. Тому 21 лютого 1952 року відбулися демонстрації. Поліція та військові вбили кількох студентів. Після проголошення незалежності Східного Пакистану - Бангладеш 1971-го, цю дату відзначали як день мучеників.
1999 року про "підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності" оголосили на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі. Причина - "вимирання мов".
Коментарі