У селищі Новгород Кіровоградської області пустує гуртожиток для переселенців. Будівлю реконструювали за кошти Євросоюзу, обласного та місцевого бюджетів. Витратили понад 27 млн грн.
Гуртожиток розрахований на 450 людей. За чотири місяці заселилися лише 32 переселенці, переважно пенсіонери. Беруть по дві кімнати. За 14 квадратних метрів платять 633 грн. За більшу площу віддають 833 грн. Окремо платяться комунальні.
"Будівлю почали робити у 2015 році, а закінчили лише зараз. Перед ремонтом збирали заяви від бажаючих отримати кімнату. Боялися, що на усіх не вистачить місць. Зараз зайнято лише двадцять кімнат, - розповідає Gazeta.uaселищний голова 52-річний Олександр Сириця. - Через затримку фінансування відкриття затягнулося на 9 місяців. Люди познаходили житло і влаштувалися на роботу в інших містах, віддали дітей у садки і школи. Багато повернулися на окуповану територію".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт пояснив, де знайти гроші на фінансування житла для переселенців
Будівля була гуртожитком місцевого професійно-технічного училища. Більше десяти років пустувала. В ній повністю замінили дах, утеплили стіни та кімнати.
"Всього є 5 поверхів, які поділені на блоки. У кожному 8 житлових кімнат, кухня, два туалети та дві душові кабіни. Скрізь вставлені євровікна, нова сантехніка, відремонтована підлога. Є пральні машинки, електроплити і холодильники. У кімнатах нові меблі: ліжко з матрацом, шафа, стіл і стілець. Кожна має автономне опалення і власний лічильник, - каже Олександр Антонович, Щоб кімнати не пустували, на два поверхи пустимо місцевих. Інші кімнати будуть чекати на переселенців. При нагоді здаватимемо їх подобово".
Разом з гуртожитком збудували ігрові майданчики, стоянку для автомобілів, посадили молоді дерева. Також відновили дитсадок, який був закинутим 13 років. Зараз у нього ходять місцеві діти. Для дітей переселенців тримають групу у резерві.
Китай готовий надіслати спеціальні житлові модульні будиночки для переселенців. Гуманітарну допомогу запропонували Україні у січні 2017 року. Але в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій досі відмовляються її приймати.
Коментарі