Олександр Водолазький із Горлівки після вимушеного переїзду до Кривого Рогу змінив професію машиніста локомотива на фотографа. Про це він розповідає Gazeta.ua.
"Коли опинився у Кривому Розі, почав з пошуку роботи. Зробив пейзажні фотографії. Вони сподобалися мешканцям міста. Мені запропонували зробити виставку. Після виставки надійшла пропозиція спробувати себе в якості оператора", - каже Олександр.
Фотографією захопився під час строкової служби в армії. Тоді вперше спробував робити знімки чужою фотокамерою.
"Коли приїхав додому, придбав фотоапарат та почав серйозно займатися фотографією. Якось постав вибір між квартирою та фотоапаратом. Ми з дружиною збирали гроші на квартирі. Економили кожну копійку. Тоді ж дізнався, що продається фотоапарат Nikon. Дружина сказала, що квартира почекає. Знала, що для мене це дуже важливо, - продовжує. - Улюблених напрямків у роботі не маю. Найчастіше фотографую щастя у всіх його проявах. Люблю робити знімки з повчальним змістом"
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переселенці зберігають та відроджують подільську вишивку
У Кривому Розі став автором фотокалендаря "Разом до успіху". Герої його світлин – земляки, переселенці з Луганської та Донецької областей, які розпочали життя на новому місці.
"Календар випустили для того, щоб поставити його у "коридорах власті". Щоб переселенці були на виду і про них не забували. Жалкую лише, що формат календаря не дозволяє повністю розповісти історії цих людей. А вони того варті. Вразила дівчина, яка організувала допомогу для переселенців у Дружківці. При цьому сама переселенка, на той час була вагітною. Інша жінка - Олена Цемедан, яка переїхала з Донецька до Києва. Вона створила на Facebook сторінку "Донецькі-Київські", бізнес-платформу, дитячу школу. Дала собі установку – щороку допомагати не менше як 600 людям. Допомогла вирішити проблеми багатьом переселенцям", - розповідає Олександр.
Фотограф Марія Петренко із Чернігова створила зворушливий фотопроект "Відірваний листок". Героїні світлин - жінки, вимушені переселенки, які упродовж останніх років самостійно долають життєві труднощі, пов'язані з війною на Донбасі та окупацією Криму
Коментарі