На грант у 50 тисяч придбали меблі, інтерактивну дошку, проектор, літературу. Власні 15 тисяч грн витратили на оренду, рекламу та логотип. Через пів року бізнес почав приносити дохід.
Про це Gazeta.ua розповідає Вікторія Хромова з Алчевська Луганської області, яка у 2016 році відкрила центр освіти та творчого розвитку "Ginger" у Житомирі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переселенка з Донецька у декреті шиє іграшки на замовлення
Для роботи орендували одну кімнату за 2000 грн. Було 5 учнів, що навчались англійській мові за 40 грн на годину. Зараз центр переїхав у нове 4-кімнатне приміщення, у якому займається близько 50 дітей. Додали курси з польської та німецької мов. Групові заняття коштують 55 грн, індивідуальні – від 100 грн.
"Не спрацювала реклама на листівках, у маршрутках, інтернеті та на телебаченні. 80% учнів прийшли по рекомендаціях, – розповідає Вікторія, – Акцент у навчанні робимо на якості, а не на кількості учнів. Для школярів працює англійський театральний гурток, де готуємо англомовні спектаклі. Друзі-іноземці проводять безкоштовні зустрічі розмовного клубу".
За словами Вікторії, завдяки конкурентам зрозуміла, що не хоче ставити заняття "на конвеєр". До відкриття власного центру, вона намагалась віддати доньку до декількох з репетиторських центрів Житомира.
"Моя донька вчить англійську з 3-х років. Її направили до групи за віком, а не за знаннями. Репетирам забороняють спілкуватись з батьками, аби ті не могли зблизитись та працювати за межами закладу, – розповідає Вікторія, – Атмосфера там дуже офіційна та формальна".
Вікторія Хромова з родиною приїхала до Житомира у 2014 році до друзів. Через тиждень дізналась про вагітність та вирішила залишитися. Згодом перевезла речі з Алчевська та вмовила дідусів й бабусь переїхати, щоб допомагати на новому місці. Зараз живуть разом.
У 2015 році з 6-місячним сином поїхала семінар для підприємців до Києва від громадської організації "КримСОС". Там допомогли допрацювати бізнес-ідею та дали грант у 50 тисяч грн на відкриття. За словами Вікторії, зрозуміла, що на старті не потрібно багато грошей. Не обов'язково купувати нові меблі та робити дорогий ремонт.
"У планах – розширення. Поки не наймаю додаткових вчителів, веду заняття з англійської сама, інші мови викладає партнерка з місцевих", – ділиться Вікторія.
Переселенка у селі відкрила вдома дитячий садочок для місцевих. До найближчого садочку – хвилин 40 на міському транспорті. Про це Gazeta.ua розповіла Оксана Бутрина з Макіївки Донецької області, яка з чоловіком та трьома дітьми переїхали до села Віта Поштова Київської області.
Коментарі