Чим довше буде тривати війна, тим менше треба покладати надій на повернення переселенців у покинуті домівки.
"Мрію, щоб українська влада не перекладала свої обов'язки на людей, які вимушені були самостійно захищатися, а потім рятуватися від агресора і зараз "тримала Донбас в Україні, а не кидала його напризволяще, дискримінуючи переселенців і показово забувши про людей в окупації", - пише в блозі сайту НВ виконавчий директор ГО "Громадський Холдинг "Група впливу" Тетяна Дурнєва.
Я хочу відчувати себе громадянкою, а не якорем
В 2015-му президент назвав переселенців "українським якорем Донбасу" в контексті того, що вони будуть голосувати на місцевих виборах на Донбасі. Тепер це повторилось знов.
Під час прес-конференції "Виклики-2018" Петро Порошенко сказав, що внутрішньо переміщені особи "мають повернутися у звільнений Донбас і бути там якорем, який тримає Донбас в Україні".
"Хочу відчувати себе громадянкою, а не якорем. Громадянкою з повним набором прав. В тому числі й з правом обирати. Тому що ми найбільше відчуваємо цінність свого голосу тоді, коли змушені мовчати", - додає Тетяна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переселенці захищають своє виборче право
Через чотири роки після початку конфлікту на Донбасі, переселенці як і раніше не мають повноти виборчого права. Про це пише у своєму блогу Оксана Чепіжко, виконавчий директор "Асоціації захисту банків".
Коментарі