Ексклюзиви
Четвер, 06 грудня 2018 12:00

З'явилася перша мікрохвильовка: як це було

6 грудня 1945-го американський інженер Персі Спенсер запатентував свій винахід - СВЧ-випромінювач для підігріву їжі.

Спенсер працював у військово-промисловій компанії Raytheon. Займався виготовленням радарів. Якось, випробовуючи магнетрон - генератор мікрохвиль, у його кишені розплавилася плитка шоколаду. Крім того, винахідник отримав опік.

Автор: life.ru
  Першу мікрохвильовку Radarange презентували 1947-го.
Першу мікрохвильовку Radarange презентували 1947-го.

Тоді Спенсер не надав уваги своєму відкриттю, але після закінчення Другої світової війни воно стало у нагоді. Raytheon вирішила пристосувати свої військові розробки до мирного життя. На одній із нарад інженер озвучив ідею "кулінарізаціі" магнетрона. Керівництво ідею погодило. Компанія почала працювати над пристроєм для підігріву їжі.

Першу мікрохвильовку Radarange презентували 1947-го. Пристрій був громіздкий: важив 300 кг і мав висоту 1,8 м. Потужність складала 3 тис. Вт. Коштувала така техніка $5 тис.

Автор: pikabu
  Спенсеру видали більше сотні патентів на піч.
Спенсеру видали більше сотні патентів на піч.

Підігрів їжі в мікрохвильовій печі відбувається за рахунок електромагнітного збудження молекул води. Їх містять продукти харчування. Хвилі проникають на велику глибину і поглинаються молекулами води. Теплові коливання молекул води посилюються, бо вони стикаються одна з одною. Саме це призводить до зростання температури і нагрівання продуктів.

Raytheon була не масовим продуктом. Спочатку піч використовували у солдатських їдальнях і на кухнях військових шпиталів. Коли 1955-го виробник побутової техніки Tappan презентував версію СВЧ-печі для домашнього використання, вона почала з'являтися у квартирах американців. Коштувала техніка дешевше - $1295.

Автор: istoriz
  Мікрохвильовка від Tappan
Мікрохвильовка від Tappan

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 3 простих сніданки у мікрохвильовці

Популярність до мікрохвильовок прийшла 1967-го. Після появи на ринку компактного і дешевого пристрою - $400, - у Штатах почався "мікрохвильовий" бум. Продажі складали близько 1 млн штук на рік.

У Радянському Союзі СРСР перші мікрохвильовки почали виробляти наприкінці 1970-х років. Їх випускали малими партіями, тому така техніка була дефіцитною. Виробництвом мікрохвильових печей займався "ЗіЛ", Тамбовський завод "Електроприлад" і "Південмаш" у Дніпрі.

Автор: popmech
    "Дніпрянка" Дніпровського машинобудівного заводу імені Леніна. Коштувала 350 рублів, Важила 40 кг.
"Дніпрянка" Дніпровського машинобудівного заводу імені Леніна. Коштувала 350 рублів, Важила 40 кг.

Мікрохвильові печі коштували близько 300 руб. Тоді як середня зарплата - 263 руб.

Вчені Манчестерського університету з'ясували, що мікрохвильові печі випускають стільки ж вуглекислого газу, скільки 7 млн автомобілів. Неефективне їхнє використання сприяє глобальному потеплінню, яке загрожує людству.

Зараз ви читаєте новину «З'явилася перша мікрохвильовка: як це було». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12288
Голосування Чому я не голосуватиму за Юлію Тимошенко на президентських виборах у 2019 році?
  • Вона вже була у владі і показала всі свої можливості
  • Країні треба президент іншої якості
  • На жодних виборах не голосував ні за неї, ні за партію "Батьківщина"
  • Ще не визначився з кандидатом
  • Голосуватиму за Тимошенко
Переглянути
Погода