Сік – це не просто смачний, але і дуже корисний напій. Найбільше вітамінів і мікроелементів міститься в так званому фреші. Вибрати хорошу соковижималку для дому нескладно. Головне розуміти, що ви від неї очікуєте.
"При виборі соковижималки варто звертати увагу на потужність і кількість обертів двигуна. Від цього залежить, настільки добре вичавлюватиметься сік, — радить продавець-консультант магазину "Фокстрот" Дмитро Кравченко". - Для щоденного використання краще обирати із двигуном потужністю 350–400 ватів. Для мінімальних втрат корисних речовин - від 8 до 10 тисяч обертів на хвилину.
Залежно від того, як ви плануєте використовувати соковижималку у себе вдома варто вибрати відповідну модель.
"Користуюся соковижималкою кілька разів на тиждень. Робимо з чоловіком фреші з моркви та яблук. Одразу їх випиваємо. Подобається, що м'якоть після видушування лишається практично сухою. Раніше мали радянську соковижималку, у відходах з неї було багато соку", - розповідає киянкa Наталія Руденко.
Вона чотири роки тому купила центрифужну соковижималку Bosch. Обирала модель із великою горловиною - щоб поміщалося ціле яблуко чи морквина. Не потрібно витрачати час на подрібнення фруктів та овочів. Шматки фруктів та овочів з горловини соковижималки потрапляють на центрифугу, приєднану до електродвигуна. Від швидкості обертання вичавлюється сік. Він тече в одну посудину, жом - в іншу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Все про фільтрацію повітря: як обрати кондиціонер
Коштують такі соковижималки від 900 грн до 7 тис. грн. Вартість залежить від потужності двигуна, матеріалу, з якого виготовлений корпус, і виробника. Найдешевші - прилади китайського виробництва Saturn і Scarlett. Дорожче коштують пристрої корейського бренду Hurom, німецького Bosch і нідерландського Philips. Їхня вартість - понад 4 тис. грн.
Gazeta.ua підготувала перелік рекомендацій щодо вибору якісної соковижималки.
1. Під час придбання пристрою варто поцікавитися, чи має він автоматичний запобіжник. Моделі з ним блокують роботу двигуна в разі перевантаження.
2. Перед купівлею пристрою перевіряють скоби кріплення верхньої кришки до корпусу. Ці деталі довговічніші, коли зроблені з металу.
3. Чаші для жому та соку з прозорого пластику за два роки втрачають вигляд, тьмяніють. Краще обирати моделі з темного матеріалу.
4. Звертайте увагу на форму центрифуги. Вона може бути циліндричною і конічною.
5. Обирайте моделі з великою горловиною. Дозволить економити час на подрібнення фруктів та овочів.
6. Соковижималки з кількома швидкостями роботи мотора ефективніші. Тоді для м'яких фруктів можна обирати нижчі швидкості, для твердих - вищі. При високій швидкості в сік потрапляє більше м'якоті, а при низькій він залишається прозорим
7. Елементи додаткової комплектації захистять пальці від травм. Цьому сприятиме спеціальний штовхач. А кришка-лоток допоможе зберегти внутрішні деталі від пилу.
8. Універсальні моделі краще купувати разом з нержавіючою сіткою. Вона більш міцна.
Коментарі