В Україні з'являються нові електронні сервіси для роботи із відкритими даними. Цьому посприяв закон до доступ до такої інформації.
Громадянські інновації у поєднанні з відкритими державними даними можуть змінювати цілі сектори економіки. Реформа відкритих державних даних надала друге дихання проекту запуску електронного управління в країні. На прикладі Інкубатора 1991 вдалося винайти унікальну модель взаємодії бізнесу, держави та ІТ-активістів, яку можна використовувати у масштабі цілої України, так і одного міста, розповів Денис Гурський, громадський активіст, співзасновник Інкубатору 1991 та ГО SocialBoost.
"Ми вважаємо, що Україна повільно рухається у напрямку створення законодавства, інфраструктурних рішень, а також електронних сервісів для громадян. Але електронний сервіс "Доступ до відкритої інформації" або "Відкриті дані" доволі успішний. За рахунок нього є можливість багатьом командам створювати нові сервіси. Усі сервіси скоро зможуть розміщувати у хмарі і держава матиме можливість нею користуватися. ", - каже він.
Інкубатор 1991 допомагає незалежним ІТ-розробникам створити стартапи та сервіси на основі відкритих даних, які будуть корисними для громадян, компаній та державним органам. Зараз інкубатор — це невеликий штат людей, який працює над стартапами. Вони займаються проектами на перетині ІТ і агросектора, енергетики, антикорупційної діяльності тощо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці випустили нову частину гри "Козаки"
З січня по вересень з'явився 21 сервіс, що оцифровує агропромислову та енергетичну сфери економіки. Нині росадовці, активісти й журналісти використовують аналітичні системи для контролю прозорості державного управління. Крім цього, сервіси вже використовують відкриті дані МінАгро, МВС, міських адміністрацій тощо.
"Ми продовжуємо політику запровадження інновацій у державі. Є декілька елементів, які дозволяють реалізувати інноваційні кроки. Наприклад, відкриті дані, які з'явилися у державних органах влади — це була ініціатива президента. 2 законопроекти, які пройшли майже 2 роки тому, зобов'язали органи влади публікувати певні дані в електронному вигляді на порталі відкритих даних", - каже Дмитро Шимків, заступник голови адміністрації президента.
Надія Васильєва, генеральний директор "Майкрософт Україна", додала, що якби не було закону про відкриті дані - у нас би не було розуміння про результати роботи держави. Оскільки результатом є саме дані, тобто як вони працювали ми бачимо у звітах.
У квітні відбувся перший випуск 12 стартапів на відкритих даних. П'ять із них отримали інвестиції, а два проходять інкубацію у топ-3 бізнес-інкубаторі Digital International Zone Fellowship Program від Ryerson University (Торонто, Онтаріо).
Нагадаємо, в Україні запустили некомерційний інкубатор ІТ-проектів "1991 Open Data Incubator" на основі відкритих даних.
Коментарі