У листопаді 2017-го планується запуск в космос трьох ракет, створених за участю України.
Відбудуться запуски ракетоносіїв "Vega" 8 листопада, "Antares" - 10 листопада і "Зеніт", повідомляє "Аерокосмічний портал України".
Маршовий двигун РД-843 4-го ступеня європейської ракети-носія легкого класу "Vega" розроблений КБ "Південне" ім. Янгеля і виготовлений підприємством "Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод ім. Макарова". Цей пуск буде 11-м в рамках програми і 3-м у 2017 році.
Основну конструкцію першого ступеня американської ракети-носія середнього класу "Antares" створюють українські підприємства космічної галузі КБ "Південне" та ВО Південний машинобудівний завод (обидва Дніпро) в кооперації з підприємствами Хартрон-АРКОС (Харків), Хартрон-ЮКОМ (Запоріжжя), Чезара, Рапід (Чернігів) та ін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ілон Маск назвав українську ракету "Зеніт" кращою після своїх
Ракета-носій "Зеніт" розроблена КБ "Південне" та виготовлена держпідприємством Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод в кооперації з іншими підприємствами. Ракета є однією з найуспішніших в світі і призначена для доставки космічних апаратів середньої маси на середні, високі кругові і еліптичні навколоземні орбіти, включаючи перехідну до геостаціонарної та геостаціонарну орбіту.
У газеті New York Times з'явилася публікація, в якій сказано, що двигуни для міжконтинентальних ракет Північної Кореї були виготовлені в Україні, а КНДР придбала їх на чорному ринку. Цю інформацію спростував секретар РНБО України Олександр Турчинов. Як зазначає заступник міністра інформполітики Дмитро Золотухін, стаття у New York Times побудована на точці зору однієї людини, яка працює у недержавній організації. Йдеться про Майкла Еллмана, який у 1995-2001 роках очолював програму скорочення російської ракетної загрози, яка мала на меті демонтаж застарілих ракет. Він тоді працював у Москві.
Коментарі