пʼятниця, 04 березня 2016 16:50

Програмісти США розробили нову надефективну Wi-Fi-технологію

 

Група програмістів з Вашингтонського університету розробила надзвичайно ефективну з енергетичної точки зору технологію бездротового зв'язку Wi-Fi. Для її роботи потрібно в 10 тис разів менше енергії, ніж для звичайних компонентів Wi-Fi-мереж. Про це повідомляє Ars Technica.

Нова Wi-Fi-технологія працює подібно роботі систем радіочастотної ідентифікації Radio Frequency Identification (RFID), на основі зворотного відображення радіочастотних сигналів. Зворотне відображення сигналів Wi-Fi вже використовували для організації вузькосмугових комунікаційних каналів для IoT-пристроїв. Технологія BackFi, розроблена у минулому році дослідниками зі Стенфордського університету, змогла забезпечити пропускну здатність в 5 мегабіт в секунду.

Для повноцінної роботи Wi-Fi мережі потрібно набагато вища пропускна спроможність. В традиційному варіанті ця пропускна здатність забезпечується за рахунок збільшення потужності пристроїв, що передають сигнал. У технології Passive Wi-Fi, яка, сумісна зі звичайною Wi-Fi-технологією, також є джерело потужного сигналу, правда він може бути тільки одним. Сигнал від цього джерела відбивається і модулюється інформацією антен пасивних пристроїв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Sony випустила загадкову рекламу нового пристрою

Дослідні зразки пристроїв Passive Wi-Fi здатні працювати на швидкостях обміну інформацією до 11 мегабіт в секунду і на відстанях до 30 м. Така технологія цілком здатна замінити собою Bluetooth та інші технології, забезпечуючи, при цьому, високий рівень безпеки, що надається стандартами Wi-Fi.

Нагадаємо, вчені придумали новий спосіб, як знайти інопланетян.

Зараз ви читаєте новину «Програмісти США розробили нову надефективну Wi-Fi-технологію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути