Стратосферна обсерваторія ІЧ-астрономії SOFIA виявила атомарний кисень в атмосфері Марса вперше з часів останніх спостережень. Востаннє його вимірювали близько 40 років тому.
Про це повідомляє Sciencealert.
SOFIA допомогла виміряти кількість атомарного кисню. Проте вчені кажуть, що виявили лише половину від тієї кількості, на яку розраховували.
Атомарний кисень виявили у верхніх шарах атмосфери – мезосфері. Це відкриття дозволить астрономам відповісти на питання, як гази покинули Червону планету. В останній раз такі вимірювання проводилися в 70-х роках минулого століття під час місій Viking і Mariner.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: NASA показало панораму марсіанського плато
"Атомарний кисень в марсіанській атмосфері надзвичайно важко виміряти. Для спостережень хвиль далекого ІЧ-діапазону, необхідних для пошуку кисню, дослідники повинні знаходитися вище основної частини земної атмосфери і використовувати високочутливі інструменти, в цьому випадку спектрометр. SOFIA відповідає обом цим вимогам", - каже член проекту SOFIA Памела Маркум.
Дослідники планують продовжити вимірювання, щоб переконатися, що отримана цифра не є наслідком мінливості марсіанської атмосфери.
Нагадаємо, NASA запустило стратосферну обсерваторію в 2010-му році. SOFIA являє собою літак Boeing 747SP, літає на висоті 11-13 км. На його борту встановлено телескоп діаметром 2,5 метри.
Коментарі