Планетологи запідозрили існування на Хароні підповерхневого океану, який нині заморожено. Про це повідомляється на сайті NASA.
Існування підповерхневого океану вчені запідозрили, вивчаючи знімки отримані станцією New Horizons. На них можна розглянути рельєфи, виникнення яких пояснюється розширенням води при її переході з рідкої фази в тверду. Сторона Харона, яку вдалося дослідити станції New Horizons у липні 2015 року, має тектонічні розломи (тріщини, уступи й долини). Вони з'явилися, швидше за все, через розтягування поверхні супутника внутрішньою матерією.
Possible ancient ocean on Pluto's 'Hulk-like' moon Charon may have caused it to expand: https://t.co/OAjfKOXyav pic.twitter.com/o6PBT0FuYO
— NASA (@NASA) 19 февраля 2016
Коли температура на Хароні була вища, ніж зараз, внутрішнє радіоактивне тепло супутника могло підтримувати існування рідкого підповерхневого океану. З плином часу небесне тіло хололо, а вода усередині нього замерзала. Це могло спричинити винекнення розломів на поверхні Харона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: NASA показало знімки земель Плутона найкращої якості
Зокрема, таким чином на супутнику Плутона міг виникнути великий каньйон, який отримав неофіційну назву Сереніті Часма. У довжину формування досягає 1,8 тис. км, а в глибину - 7,5 км. Це один з найбільших каньйонів в Сонячній системі. Для порівняння, Гранд-Каньйон у США в довжину досягає 446 км, а в глибину - 1,6 км.
На представленому NASA зображенні показано ділянку поверхні Харона розмірами 386 175 км. Дозвіл зображення становить 394 м на піксель. Знімок отримано з відстані 78,7 тис. км від Харона через 1,6 год. після зближення New Horizons з Плутоном.
Нагадаємо, вчені NASA виявили, що Плутон наполовину покритий замерзлою водою.
Коментарі