пʼятниця, 29 січня 2016 16:58

Вчені NASA виявили, що Плутон наполовину покритий замерзлою водою

Вчені NASA виявили, що Плутон наполовину покритий замерзлою водою

Зонд New Horizons передав на Землю фотографії, які демонструють, що половина поверхні Плутона вкрита водяною кригою. Раніше вважалося, що на його поверхні переважає лід з азоту і метану. Про це повідомляє NASA.

Фахівці NASA вивчили і опрацювали дані, отримані спектроскопом LEISA, що дозволяє виявляти воду і лід, оцінювати глибину їх розташування, а також їх товщину. Виявилося, що під шаром метанового, азотного і аміачного льоду розташовуються масиви водяної криги, які зберігають рельєф Плутона.

Складені карти LEISA показують, що водяна крига зустрічається в половині регіонів півкулі Плутона, повз якого пролітав New Horizons.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: NASA показало знімки земель Плутона найкращої якості

На думку експертів, місія New Horizons - це один із ключових моментів в історії освоєння космосу. Якщо вона закінчиться успішно, це означатиме, що людство надіслало хоча б один космічний апарат до усіх "класичних" дев'яти планет Сонячної системи.

New Horizons вилетів з Землі у січні 2006 року. Головне завдання місії - вивчити Плутон і Харон, після чого станція, можливо, попрямує в бік пояса Койпера. Місія New Horizons розрахована загалом на 15-17 років.

Нагадаємо, NASA показала зображення гігантського крижаного вулкана.

Зараз ви читаєте новину «Вчені NASA виявили, що Плутон наполовину покритий замерзлою водою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути