Ексклюзиви
вівторок, 11 липня 2017 08:50

Міцні, сучасні, "розумні": топ-10 найкращих танків у світі

 

Світовому танкобудуванню близько 100 років, але успіху в цій галузі добилися одиниці. Провідних виробників танків можна перелічити на пальцях. Якщо глянути на список машин, які стоять на озброєнні різних країн світу, можна помітити, що левова частка "траків" випускається 10-15 виробниками.

Незалежний український блог CarDiagram проаналізував рейтинги танків, опубліковані в зарубіжних військових виданнях і блогах Army Technology і Global Security.

Топ-10 складається з 10 танків, які отримали у західних військових експертів найвищі оцінки.

VT-4 / MBT3000 (Китай)

Протягом останніх 50 років китайські танки не вважалися особливо складними, особливо за американськими стандартами. Це було обумовлено тим, що на протязі довгого часу бойові машини Піднебесної розроблялися, або правильніше сказати, копіювалися по захопленим або таємно отриманим зразкам. В результаті такого інжинірингу часто виходив танк, який дизайном був схожий на радянського побратима, проте у всіх інших характеристиках був набагато гіршим.

Останнім часом ця тенденція почала змінюватися. І хоча немає ніяких сумнівів, що сучасна китайська бойова техніка і раніше в значній мірі за основу приймає закордонні технології та конструкції, дизайн нових танків виразно показує більш високий рівень складності.

Танк VT-4, який також відомий під ім'ям MBT3000, прийнято вважати вдосконаленою моделлю VT-1. Він побудований китайською державною корпорацією NORINCO. Концепт дебютував в 2012-му році.

VT-4 має оцифрований інтерфейс і систему управління боєм, які підвищують ефективність танка. Як і інші бойові машини в цьому списку, китайський танк також оснащується активним захистом, яка може виявити і вразити атакуючі ракети.

БМ "Оплот" (Україна)

Після розпаду СРСР Україна залишилася з танковим заводом в Харкові, який виробляв основний бойовий танк Т-80 УД. Українські інженери хотіли розробити власну машину. Тому було вирішено прийняти за основу проект Т-80 і змінити його конструкцію. Результатом цієї роботи став Т-84, який, з часом перетворився в БМ "Оплот". Танк був настільки модернізований, що вважається однією з найскладніших машин, представлених на ринку сьогодні.

Як і більшість радянських танків, "Оплот" озброєний 125-міліметровою гладкоствольною гарматою, здатною стріляти безліччю вибухових і бронебійних боєприпасів і протитанковими ракетами з лазерним наведенням.

Боєприпаси завантажуються за допомогою автозавантажувач всього за 8 секунд. Для того, щоб знайти і точно уразити ціль, екіпажу допомагають панорамні і тепловізійні приціли, в той час як гармата використовує балістичний комп'ютер - частина системи управління вогнем, яка дозволяє танку точно стріляти під час руху.

За багатьма технічними характеристиками український танк не поступається славнозвісній російській "Арматі", а деякі експерти вважають його кращим, через що досі точаться суперечки в інженерних колах.

T-90AM (Росія)


Радянські танки Т-72 до сих пір стоять на озброєнні багатьох країн світу. Машина була настільки популярною, що її постійно модернізували. В середині 1990-их на базі Т-72 була створена нова модель - Т-90. Зовні танки дуже схожі, але мають суттєві технічні відмінності.

З точки зору захисту, Т-90 перевершує свого попередника завдяки новій вежі, яка була побудована так, щоб витримувати американські бронебійні снаряди. Додатковий захист забезпечується лазерним виявленням ракет і системою перешкод. Основне знаряддя - 125-міліметрова гармата. Дуже часто Т-90 порівнюють з американським "Абрамсом". Але, як показує порівняння цих танків, у американця більше переваг.

AMX-56 Leclerc (Франція)

Танк Leclerc був прийнятий на озброєння французької армії ще в 1992 році. Сьогодні налічується більше 400 бойових машин, що експлуатуються французькими військовими, і більше 350 - армією Об'єднаних Арабських Еміратів.

Протягом довгого часу Leclerc вважався найдорожчим танком в світі завдяки, в значній мірі, складним системам, які встановлюються на борту.

Автозавантажувач AMX-56 Leclerc дуже швидкий і може завантажувати до 12 снарядів на хвилину для гладкоствольної гармати 120-мм калібру. Цифрова система управління вогнем дозволяє наводчику виділити шість цілей і вразити їх трохи більше ніж за 30 секунд.

Тепловізійні приціли і лазерні далекоміри допомагають розпізнати противника і прицілитися на відстані до чотирьох кілометрів. Броня на новітніх моделях цього танка складається з вольфрамових і титанових модулів, а також активно-реактивної броні. Всі ці сучасні технології додатково захищені лазерною системою і системою попередження про ракетний напад, а також помилковими цілями і протипіхотними гранатами.

Challenger 2 (Великобританія)

Британський Challenger 2 надійшов на озброєння в 1998-му році. Його часто називали найбільш захищеним танком в світі. Це стало можливим завдяки його висококласній броні "Дорчестер". Достеменно її склад невідомий, проте є припущення, що вона може являти собою сплав металокераміки і інших металів. Броня танка Challenger 2 настільки міцна, що він неодноразово витримував шквал ворожих гранатометів під час війни в Іраку. За всю історію Challenger 2 його броня була вражена всього один раз, коли по танку помилково потрапив інший "Челленджер".

Британський танк також оснащений модулями динамічної противокумулятивного броньового захисту. На відміну від більшості основних бойових танків, "Челленджер" озброєний нарізною 120 мм гарматою, яка дає йому високу ступінь точності.

Екіпажу допомагає комп'ютер управління вогнем канадського виробництва та інформаційна система ведення бою британського виробництва, яка об'єднує разом всі системи і дисплеї танка.

Leopard 2A7 + (Німеччина)

Leopard 2 - досить старий танк. На озброєння був прийнятий ще в 1979-му році. Проте машина все ще залишається однією з кращих завдяки модернізації. Нинішня версія моделі "Леопарда" - 2A7 + - увібрала в себе не тільки все найкраще від попередників, а й доробки, які робилися виходячи з досвіду використання танка в ході вуличних боїв, наприклад, в Іраку.

Leopard 2 озброєний 120-мм гладкоствольною гарматою, яка здатна стріляти боєприпасами різного типу, в тому числі керованою ракетою LAHAT. Гармата повністю стабілізована і пов'язана з лазерною далекомірною системою, що дозволяє вражати ціль при русі на відстані до п'яти кілометрів.

Інтегрована командно-інформаційна система, поряд з поліпшеними денними і телевізійними прицілами дають новим моделям "Леопард-2" перевагу на полі бою, коли справа доходить до "полювання" на танки супротивників.

Leopard 2 не оснащений динамічним захистом, але замість цього використовує базу багатошарової композитної броні, над якою поміщається модульна профільована броня для посилення захисту.

Type 10 (Японія)


Коли говорять про сучасну військову техніку, частенько забувають Японію. А даремно. Японські танкобудівники розробили приголомшливий танк - Type 10. Він був прийнятий на озброєння в 2012-му році. Машина стала величезним кроком вперед військових фахівців країни східного сонця.

Type 10 озброєний 120-міліметровою гладкоствольною гарматою. Система зарядки - автоматична. Екіпаж - три людини. Всі вони знаходяться у відсіку, який захищений нанокристалічною сталлю. Її особливість полягає в тому, що вона в три рази міцніша звичайної сталі.

Танк має складну систему, яка стежить за ситуацією на полі бою, що дає Type 10 перевага перед багатьма іншими сучасними танками.

Merkava IVm (Ізраїль)


Дуже довго Ізраїль змушений був воювати на імпортних танках. Але постійна складна військова обстановка в країні змусила розробити власний танк - Merkava.
Модель IVm вміщує екіпаж з чотирьох чоловік. Також в танку може поміститися ще кілька солдатів.

Головний пріоритет Merkava IVm - захист. Ізраїльські фахівці зробили ставку на модульну броню, яка може бути швидко замінена. Також велику увагу було приділено маскуванню. Танкобудівники попрацювали навіть над кольором вихлопних газів, щоб танк не був помітний на полі бою. Для захисту використовується система Trophy, яка може попередити екіпаж про загрозу і знешкодити протитанкові ракети. Основне знаряддя - 120-міліметрова гладкоствольна гармата.

M1A2 SEPv2 (США)


З усіх танків в ТОП-10 M1 Abrams - машина з найбільшим бойовим досвідом. Він знаходиться "на службі" з 1980-го року. За 37 років танк "Абрамс" постійно оновлюється і вдосконалюється.
Як і багато інших західних танків, M1A2 SEPv2 має 120-міліметрову гладкоствольну гармату. Снаряди, які стоять на озброєнні у Abrams, здатні вразити найсучаснішу броню.

Захист складається з багатошарової сталі. При виробництві американських танків також використовується збіднений уран. Цей елемент має високу щільність, тому його важко пробити.

Останні моделі M1 Abrams були істотно вдосконалені завдяки сучасній електроніці. На танках встановлені передові тепловізори та системи GPS. І головна перевага танка - озброєнням можна управляти дистанційно.

K2 Black Panther (Південна Корея)


В середині 1990-х Південна Корея вирішила розробити власний танк. Результатом роботи став K2 Black Panther, побудований корпорацією Hyundai.

Зовні K2 чимось нагадує німецький Leopard2. Технічно ці танки також схожі. Корейська машина оснащена німецької гладкоствольною гарматою і дизельним двигуном потужністю 1,5 тис. кінських сил.

Автозавантажувач снарядів за принципом роботи дуже схожий на систему, яка використовується на французькому AMX-56 Leclerc.

K2 Black Panther може здійснювати близько 10 пострілів в хвилину. А сучасні системи стеження за полем бою роблять корейський танк одним з найефективніших в світі.

Захист корейської машині забезпечує композитна і вибухова реактивна броня. Для захисту від ракет танк використовує пасивний і активний захист. Пасивна попереджає про загрозу і може створювати перешкоди. Активна, так само, як на ізраїльському Merkava, знищує ракети.

Зараз ви читаєте новину «Міцні, сучасні, "розумні": топ-10 найкращих танків у світі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути