Метью Оссендрійвер з Берлінського університету імені Гумбольдта дійшов висновку, що жителі Вавілона на 1,8 тисячі років раніше за європейців навчилися визначати положення Юпітера на небосхилі. Результати досліджень історик опублікував у журналі Science.
До таких висновків Оссендрійвер прийшов після розшифровки клинопису на чотирьох збережених древньовавілонских глиняних табличках. Досліджені зразки створені між 350 і 50 роками до нашої ери і є найдавнішими з відомих науці прикладами використання геометрії для розрахунку положення небесних тіл.
На табличках показаний розрахунок положення Юпітера на небосхилі з використанням трапеції. Раніше вчені вважали, що вавилонські астрономи для знаходження положення небесних тіл застосовували тільки арифметику. Дослідження показує, що вавілоняни на кілька століть випередили стародавніх греків в астрономії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: NASA показало знімки загадкових ліній Наска в Перу
Перша згадка про Вавилон відноситься до III тисячоліття до нашої ери. На початку свого існування поселення було одним із провінційних шумерських міст. У період розквіту населення стародавнього мегаполісу сягало 150 тисяч чоловік. Місто занепало після завоювання у ХVІ столітті до нашої ери хетами і зруйноване в I тисячолітті нашої ери.
Нагадаємо, від народу неможливо приховати правду - дослідження.
Коментарі