Дослідники з Facebook і Колумбійського університету за допомогою нейромережі склали карту щільності населення для 20 країн світу. Ці карти допоможуть компанії оцінити ключові райони для проекту забезпечення доступу в інтернет за допомогою безпілотників. Про це повідомляє MIT Technology Review.
Повідомляється, що для аналізу щільності населення дослідники вирішили використовувати найочевиднішу ознаку присутності людини - наявність будівель та інфраструктури. Розробники використовували масив з 350 терабайт супутникових знімків для складання карти. Спочатку зображення відсіяли за допомогою простого алгоритму, який відфільтрував знімки, що містять однорідне зображення - наприклад, поверхню водойм. Для другого ступеня фільтрації використовувався алгоритм розпізнавання зображень Facebook, який відбирав знімки з будівлями і спорудами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Марк Цукерберг довів, що майбутнє вже настало
Для останнього етапу обробки інформації дослідники навчили нейромережу на прикладі 8 тис. супутникових знімків оцінювати щільність населення за кількістю і характером споруд на зображенні. В результаті вийшла карта щільності з роздільною здатністю п'ять метрів. Складені карти охоплюють площу в 21,6 млн кв. км і включають у себе інформацію про щільність населення в Індії, Шрі-Ланці, Мексиці, Нігерії та інших країн Африки.
Команда проекту планує опублікувати карти у відкритому доступі цього року. Зокрема, подібні карти планують використовувати при оцінці щільності населення в проекті надання бездротового доступу в інтернет у малонаселених регіонах планети. За допомогою безпілотників Facebook планує налагодити зв'язок з важкодоступними регіонами по лазерному променю.
Нагадаємо, Facebook розробляє нові технології соціальної віртуальної реальності.
Коментарі