Журнал Scuba Diving Magazine оголосив переможців щорічного конкурсу підводної фотографії Through Your Lens. Захід пройшов вчотирнадцяте і зібрав понад 2100 знімків із життя океану.
Роботи конкурсантів 2018 року розглядали в чотирьох категоріях: "Широкий кут", "Великий план", "Концептуальний знімок" і "Компактна камера", пише cameralabs.org.
Головним переможцем став Родні Берсі з фотографією кита біля поверхні води. Фотограф сказав: "Сподіваюся, що через це зображення я поділюся з іншими тим, що знаходжу в містичному світі, в якому опиняюся кожен раз при зануренні". В якості призу Берсі отримав $1 тис. і поїздку на сафарі.
З роботами переможців нинішнього року пропонуємо ознайомитися нижче.
"Цей знімок нагадує мені про те, як, здавалося б, нудне нічне занурення стало одним з моїх найбільш пам'ятних. Піднімаючись з глибини майже 30 метрів, я помітив цього восьминога. Мене тоді вразило, що всі необхідні елементи для чудесного кадру ніби зійшлися воєдино: кольори були яскраві, відображення привабливі, а восьминіг дуже чуйний, немов позує".
"Я натрапив на цього кокосового восьминога під час занурення в забрудненому середовищі. Істота набуло темно-червоного кольору і чудово позувала, симетрично обернувши свої щупальця. У підсумку я створив для нього "будинок" з маленької пляшки, яку знайшов, пірнаючи в Нижній Каліфорнії" .
"У 1999 році Йорданське королівське екологічне товариство затопило зенітну самохідну установку M42 Duster недалеко від берега на північ від затоки Тала. Це ідеальне місце для снорклінга і дайвінгу. Танк став домівкою для багатьох мешканців рифа".
"Знімок зроблений в Празі у басейні глибиною близько 8 метрів, покритому дуже великим шматком сірої тканини. Назва фотографії: "Найбільше значення має те, як бачите ви". Не важливо, що думають інші люди, головне, що думаєте і як бачите себе ви. Я повернула зображення на 90 градусів, щоб створити ефект жінки перед дзеркалом".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Марсіанська річка і вулканічні поля Землі - показали унікальні фото
"Ця модель - чемпіонка з фрідайвінгу в Чилі. Її рухи під водою заворожують. Знімок зроблений опівдні, коли сонячні промені найкраще видно в сеноті Піт".
"Район навколо острова Бунакен, недалеко від Північного Сулавесі, Індонезія, славиться захоплюючим дайвінгом. Якраз в кінці одного з таких занурень я помітив цю темно-бордову рибу-клоуна. Її плавники майоріли в швидкому темпі, і важко було сфокусуватися, особливо на дрібних деталях. Але терпіння і трохи удачі допомогли отримати цей кадр, в якому видно чудова біла смуга риби, і створюється враження, що вона дійсно летить".
"Поблизу Тулума знаходяться численні системи підводних печер, відомі як сеноти. Піт - найглибша з них. Дайвери її розшукують через красиві скельні утворення і світло. Коли я піднімався, то помітив тренування фрідайверів; протягом 15 секунд зробив три кадри з ідеальним змістом".
"Фотографування прилипал - складне заняття через їх невеликий розмір і сором'язливу натуру. Знайшовши рибу-прилипалу з ікринками, я тижнями чекав, поки не побачу всередині очі. Коли прийшов час, я взяв свій кращий макрооб'єктив і спробував сфотографувати суть матері, яка піклується про своє потомство".
"Іноді після зливи дубильні стікання, пофарбовані гнилим листям, потрапляють в сенот Карвош, надаючи йому яскравий червонувато-оранжевий колір. Ця дубильна вода блокує більшу частину денного світла і сенот стає темніше, ніж звичайно. Схоже на дайвінг на Марсі".
"Я пірнав в протоці Лембех, коли помітив цього юного кокосового восьминога. Він найбільш крихітний з усіх, кого мені доводилося коли-небудь бачити, довжиною близько 5 сантиметрів. Восьминіг ховався в скляній трубці, яка лежала на дні, і, здавалося, просто чекав , щоб сфотографуватися".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під водою: фотограф показав фантастичні весільні світлини
"Цей групер чекав з відкритим ротом, поки риба-чистильник робила свою роботу. Я підсвітив рибу спалахами з обох сторін і створив темний фон".
Прийом заявок для участі в конкурсі підводної фотографії Scuba Diving Magazine's Underwater Photo Contest 2019 стартує з 1 листопада 2018 року і триватиме до 31 травня 2019 року.
Коментарі