Вчені з Університету штату Флорида (США) назвали кавун ефективним природним засобом проти предгіпертоніі, попередника серцево-судинних захворювань.
Предгіпертонія - це стан, коли систолічний артеріальний тиск дорівнює 120-139 мм рт. ст, а діастолічний - 80-89 мм рт. ст. За деякими оцінками, в США предгіпертонією і гіпертонією страждають до 60% дорослого населення.
Дослідники щодня протягом шести тижнів вводили пацієнтам з предгіпертонією шість грамів амінокислоти L-цитрулін у вигляді кавунового екстракту. У результаті тиск знизився у всіх дев'яти учасників експерименту (четверо чоловіків і п'ять жінок в постменопаузі, вік - 51-57 років). Це перший документально зафіксований випадок поліпшення аортальної гемодинаміки у предгіпертонічному стані завдяки кавуну. "Терапевтичні дози" цієї ягоди рекомендовані вченими також всім здоровим чоловікам і жінкам середнього віку. Цей вид "функціонального харчування" має судинорозширювальні ефектом.
Потрапляючи в організм, L-цитрулін перетворюється в L-аргінін - амінокислоту, необхідну для формування оксиду азоту, який регулює судинний тонус. Безпосередній прийом L-аргініну (наприклад, у вигляді харчової добавки) викликає нудоту, шлунково-кишковий дискомфорт і діарею. А кавун переноситься чудово. Ніяких побічних ефектів не було.
Оптимальна доза L-цитруліну (у вмісті кавуна або у вигляді таблетки) - 4-6 г на добу.
Крім того, кавун багатий на вітаміни А, В6, С, а також клітковину, калій і потужний антиоксидант лікопіном. Кавун здатний навіть знизити рівень глюкози в сироватці.
"Серцево-судинні захворювання, як і раніше є основною причиною смертності в Сполучених Штатах. При цьому американці більше стурбовані рівнем холестерину в крові, а не загальними факторами ризику, яку ведуть до хвороб. Серед них - ожиріння та судинна дисфункція, яку кавун і інші "функціональні продукти" могли б пом'якшити ", - нагадав один з авторів дослідження Бахрам Арджманді.
За матеріалами Компьюлента
Коментарі