Науковці відкрили новий вид гігантського носорога, який жив на територіях сучасної Монголії, Пакистану, Казахстану та Китаю приблизно 26,5 млн років тому.
Тварину вважають найбільшим наземним ссавцем, який коли-небудь існував на планеті, передає BBC. Новий вид, який назвали Paraceratherium linxiaense, відрізняється від вже відомих гігантських носорогів.
Китайські дослідники виявили його скам'янілості в провінції Ганьсу ще 2015-го. Вчені знайшли майже повністю збережений череп та нижню щелепу. Ссавець важив 21 т й сягав 7 м у висоту, що робить істоту вищою за жирафу. Тварина мала довгу та гнучку шию, але не мала рогів.
Paraceratherium linxiaense тісно пов'язаний з іншими носорогами, які жили в Пакистані. На думку вчених, ці тварини, ймовірно, кочували Центральною Азією. Більшість гігантських ссавців, зокрема носорогів, вимерли, коли клімат на планеті став сухішим. Це призвело до зникнення лісів, якими харчувалися тварини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На березі Чорного моря знайшли рештки найдавнішої тварини
Вчені виявили рештки найменшого з відомих науці динозаврів. Крихітний череп, схожий на пташиний, знайшли на півночі М'янми в шматку бурштину. Його вік оцінюють у 99 млн років.
Коментарі