Астрономи із міжнарожної обсерваторії Gemini Observatory зробили видовищний знімок планетарної туманності CVMP 1.
CVMP 1 називають найкрасивішою планетарною туманністю.Вона розташована за 6,5 тис. світових років від Землі в сузір'ї Циркуль, передає nationalastro.org.
Славиться надзвичайно великими розмірами, такими як у зірок Арктура, Миру і Альдебаран. Має форму пісочного годинника і давно привертає увагу вчених всього світу. Її поява — результат загибелі червоного гіганта.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Учені дослідили найпридатнішу для життя планету
За астрономічними мірками CVMP 1 — швидкоплинне явище. Це ще більше підігріває інтерес до неї астрономів. Такі планетарні туманності утворюються в результаті скидання зовнішніх оболонок надгігантів і червоних гігантів на пізніх стадіях еволюції цих світил. Народження планетарної туманності — важлива складова еволюції галактик.
Gemini Observatory (Обсерваторія Джеміні - Gazeta.ua) — астрономічна обсерваторія, що має два восьмиметрові телескопи на Гаваях та у Чилі. Телескопи Джеміні побудовали та обслуговуються консорціумом, який складається з США, Великої Британії, Канади, Чилі, Бразилії, Аргентини, та Австралії. Партнерством керує Асоціація університетів з астрономічних досліджень (AURA). Північний центр розташований у Хіло на Гавая, південний центр — у Ла Серені, що у Чилі.
Коментарі