Ексклюзиви
Четвер, 25 лютого 2010 17:29

Вчені знайшли зірку, що поїдає планети

Вчені знайшли зірку, що поїдає планети

Американські вчені знайшли зірку, яка поступово перетягує атмосферу найближчої до себе планети. Вона розташована на відстані 100 світлових років від землі. Планета ризикує зникнути повністю за кілька місяців.

Дуглас Лін з університету Каліфорнії каже, що планета WASP-12b це планета-гігант, що схожа на Юпітер. Вона на 80% відсотків складається з метанової атмосфери та дуже розігріта. Температура на її поверхні становить 2600 градусів. Її атмосфера складається з метану та азоту. За останні 24 години планета вже втратила 5% відсотків ваги. І її речовина продовжує плавно перетікати на зірку.

Астрономи стверджують, що планета, через збій у обертанні наблизилася до власного сонця на небезпечну відстань. Її матерія почала перетікати на зірку.

Такими темпами планета зникне за декілька днів. При цьому астрономи вперше бачать, як зірка поглине власну планету.

Віктор Шпорик з Київського інституту астрономії вважає, що такий процес не характерний для молодої зірки.

"Сонце планети WASP-12b поки не вичерпало всі свої запаси водню і не має поглинати сусідні планети. Таке трапляється коли стара зірка розбухає та стає червоним гігантом. Тоді вона поглине найближчі планети. Наприклад наше сонце з"їсть Меркурій, Венеру та Землю . А зараз WASP-12b, мабуть відхилилася від своєї орбіти і тому може впасти на зірку.

Зараз ви читаєте новину «Вчені знайшли зірку, що поїдає планети». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1159
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути