середа, 04 квітня 2012 14:42

У "найтихішій кімнаті" за кілька хвилин починаються слухові галюцінації

Найтихіша кімната, створена в США в Орфілдській Лабораторії Південного Мінеаполісу, давно вже внесена до Книги рекордів Гінесса. Тиша тут стає нестримною всього за кілька хвилин. Часовий рекорд витримки суцільної тиші у цій кімнаті - 45 хвилин.

Вся справа в тому, що спеціальна технологія побудови цієї кімнати дозволяє стінам, підлозі та стелі поглинати 99,99% звуку. Через те що мозок людини не звик до такої тиші, усього за кілька хвилин перебування тут, у неї починаються слухові галюцінації.

" У такій кімнаті звуком стаєш лише ти сам", - пояснює Стівен Орфілд, президент та засновник лабораторії, - "Можна почути як б'ється серце або бурчить у животі. Все, що лишається людині - повна дезорієнтація, тож найліпше положення тут - це сидіти."

На думку Орфілда ця кімната просто доводить ряд відомих фізичних законів про орієнтацію у просторі за рахунок звукових хвиль. Втім технологія будови кімната стає корисною в різних промислових ідеях та нововведеннях.

Такими кімнатами користуються у багатьох американських лабораторіях, особливо вони популярні у НАСА: "тихими кімнатами" там випробовують космонавтів.

Зараз ви читаєте новину «У "найтихішій кімнаті" за кілька хвилин починаються слухові галюцінації». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути