Безліч старих зірок у Чумацькому Шляху є залишками найбільш ранніх галактик, що з'явилися незабаром після народження Всесвіту. Такий висновок був зроблений групою астрономів, стаття яких з'явилася в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.
Вчені за допомогою потужного суперкомп'ютера моделювали розвиток галактик, подібних до Чумацького Шляху. Дослідники зробили висновок, що чимала частина найстаріших зірок у Галактиці, особливо тих, які розташовуються не в її спіральних рукавах, а в зоряному гало, який оточує Чумацький Шлях, спочатку входили до складу зоряних скупчень, які утворилися на перших етапах формування Всесвіту.
Ці зоряні скупчення зіштовхувалися один одним, і в результаті з них формувалися нові галактики, у тому числі ті, які астрономи спостерігають зараз.
Гіпотеза про те, що найстаріші зірки Чумацького Шляху, віком близько 10 мільярдів років, раніше належали іншим галактикам, існувала давно. Інша популярна у астрономів гіпотеза припускає, що вони були народжені вже у складі молодої Галактики.
Нещодавно інший колектив астрономів виявив об'єкти, які також утворилися мійже відразу після Великого Вибуху. Дослідники встановили, що вік квазарів J0005-0006 і J0303-0019 перевищує 12 мільярдів років. Вік Всесвіту, як вважається, становить 13,4 мільярда років.
Коментарі