Американське аерокосмічне агентство збирається відправити групу вчених на новому суборбітальному літаку в космос. Там науковці пробудуть приблизно добу і проведуть досліди потрібні для космічних польотів на Марс та Місяць.
Перший випробувальний політ заплановано на початок березня 2010 року. Тоді суборбітальний літак нового покоління підніме групу з 25 вчених на рівень, де закінчується атмосфера і починається космос.
Там науковці будуть проводити дослідження в умовах невагомості та космічного випромінювання. Передбачається, що експедиція займеться проблемами життя астронавтів в умовах тривалого космічного перельоту. Ці дослідження стануть важливими при проектуванні та побудові нових космічних кораблів.
Віктор Шпорик з Української спілки астрономів сказав, що такі дослідження важливі в освоєнні космосу.
"Вчені відчують на собі ті умови в яких будуть працювати астронавти. Це важливо бо науковці зрозуміють, що потрібно, а що не потрібно в космічному кораблі, і які характеристики мають зберігатися в ньому", - зазначив він.
В США сподіваються, що такі перельоти допоможуть в створенні нових космічних кораблів. Вони прийдуть на заміну шатлам, які вже майже вичерпали свій ресурс. Цього року НАСА планує здійснити ще 4 польоти на багаторазових човниках. А потім їх спишуть і літати на Міжнародну космічну станцію зможуть лише росіяни.
За оцінками вчених новий корабель буде збудовано за 5 років. 2009 року в США вже випробували ракетний прискорювач нового покоління Арес.
Коментарі