Ексклюзиви
вівторок, 27 вересня 2011 10:10

Науковці вперше створили кіно з думок людей

Науковці вперше створили кіно з думок людей

Нейробіологи відтворили динамічні зорові образи, що виникали в голові під час перегляду випадково відібраних відеороликів. У майбутньому така технологія допоможе медикам спостерігати на екрані галюцинації пацієнтів, а дивакам - викладати свої сни на YouTube.

Фантастичний результат, отриманий у Каліфорнійському університеті в Берклі: випробуваним показували різні ролики з YouTube (фрагменти кінострічок, трейлери та інше), у той час як магнітно-резонансний томограф детально записував активність клітин у різних частинах зорової кори. З цієї інформації вчені зуміли реконструювати переглянуті кадри в кольорі й динаміці.

Учені, що створили нову програму розпізнавання уявних образів, самі по черзі виступали в ролі піддослідних, оскільки їм доводилось проводити всередині томографа багато годин за раз, передає MedicalXpress.

"Так ми відкриваємо вікно в кіно, яке транслюється в нашій свідомості", - говорить один з авторів роботи Джек Галлант.

Учені пояснюють, чому розпізнавання думок за допомогою магнітної томографії важко реалізувати. Одна з проблем - сканер реєструє зміни в кровотоці через кору, а вони відбуваються набагато повільніше, ніж змінюються нервові сигнали.

Тому раніше такий трюк вдавалось робити лише зі статичними картинками. "Ми вирішили цю проблему, створивши двоступеневу модель, яка описує окремо нервові клітини й сигнали кровотоку", - говорить Шінджі Нісімото, провідний автор дослідження.

До практичного застосування нової технології можуть пройти десятиліття. Але вже в такому, сирому вигляді вона здатна допомогти нейрофізіологам краще розібратись, що відбувається в голові людини.


Зараз ви читаєте новину «Науковці вперше створили кіно з думок людей». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути