Дослідники з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (США) виявили "ген оптимізму" - це ген окситоцинового рецептора. Окситоцин відомий як гормон материнства, але, крім того, є дані про його участь у формуванні соціальної поведінки людини: він покращує соціальні навички, такі як емпатія, з ним людина легше й краще почуває себе в компанії. Цей гормон виконує також нейромедіаторну функцію.
Робота окситоцину безпосередньо залежить від наявності рецепторів до нього на поверхні клітин. Різні вчені вже повідомляли, що ген цього рецептора існує в двох версіях: в певній ділянці послідовності ДНК може стояти або аденін (А-версія), або гуанін (G-версія). Вважається, що наявність того чи іншого варіанту гена відповідає психологічному профілю людини: наскільки він стійкий до стресу, чи схильний до апатії і т. п.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британські вчені виявили ген щастя
Люди, в яких були виявлені два G в гені рецептора окситоцину, відрізнялися підвищеною самооцінкою, силою волі вище середнього і були схильні до оптимістичного погляду на зовнішні обставини. Усе це давало їм психологічний ресурс, за рахунок якого можна було вийти з емоційної кризи. Таким чином, схильність до депресії та апатії може бути пов'язана з тим, як саме нейрони сприймають окситоцин.
Учені проте відзначають, що окситоциновий рецептор ніяк не впливає на здатність людини освоїти будь-які психологічні інструменти, що дозволяють упоратися зі стресом. Тобто, недолік потрібного гена можна виправити, якщо знати, як правильно уникати стресових ситуацій або як переживати стрес.
Коментарі