Вчені встановили, що гусениці великий воскової молі здатні харчуватися поліетиленовими пакетами.
Результати їх досліджень були опубліковані в журналі Current Biology, передає Depo.ua.
"Це відкриття може допомогти позбутися від величезної кількості сміття, яке накопичується на звалищах і в океані", - заявив Франс Прес один з авторів дослідження, професор Кембриджського університету Паоло Бомбеллі. Поліетилен є серйозною проблемою для навколишнього середовища, так як дуже повільно розкладається в природних умовах.
Вчені провели повноцінний експеримент, помістивши кілька сотень гусениць на поліетиленовий пакет із супермаркету. Вже через 40 хвилин вчені виявили в ньому перші отвори, а через 12 годин гусениці з'їли вже 92 міліграма поліетилену. Це значно більше, ніж обсяг речовини, який був би за аналогічний час розкладений бактеріями або грибком.
Наступні експерименти показали, що гусениці здатні повністю переварювати поліетилен. Розкладання поліетилену вдалося домогтися, навіть помістивши на його поверхню розчавлених гусениць. Це змусило вчених припустити, що подібна дія викликає якийсь особливий фермент, що виробляється або залозами гусениць, або бактеріями-симбіонтами в їх травній системі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені розробили їстівну пляшку
Відкриття було зроблено практично випадково. Одна з авторів дослідження біолог Федеріка Берточчіні, захоплюючись бджільництвом, одного разу виявила у вуликах личинок великої воскової молі - метелики-шкідника, відомої під латинською назвою Galleria mellonella. Берточчіні зібрала гусениць в поліетиленовий пакет, але через якийсь час виявила, що він прогризений наскрізь, а гусениці розповзлися по її дому.
Коментарі