Середа, 07 травня 2008 18:33

Учені довели корисність підшкірного жиру

Підшкірні жирові відкладення, на відміну від вісцелярного жиру, розташованого навколо внутрішніх органів, роблять благотворний вплив на обмін речовин і знижують ризик розвитку цукрового діабету. Про це говорять результати дослідження, виконаного співробітниками Медичної Школи Гарвардського університету.

Відомо, що вісцелярне ожиріння, обумовлене скупченнями жирової тканини навколо внутрішніх органів, пов"язане з високим ризиком розвитку діабету і інших небезпечних патологій. В той же час до останнього часу було неясно, чи обумовлена ця закономірність анатомічним положенням жирових відкладень, чи специфічними властивостями жирової тканини.

В ході експерименту, звіт про який опублікований в журналі CellMetabolism, гарвардські дослідники поміняли місцями підшкірний і вісцелярний жир у лабораторних мишей. Миші, яким підшкірний жир пересаджувався до органів черевної порожнини, були значно здоровіші за своїх побратимів, і відрізнялися хорошим обміном речовин, низькою масою тіла і зниженими рівнями глюкози і інсуліну в крові. Пересадка вісцелярного жиру до внутрішніх органів або в підшкірну жирову клітковину до такого ефекту не приводила.

Результати експерименту свідчать про те, що підшкірний жир, на відміну від вісцелярного, може робити благотворний вплив на обмін речовин, і визначальну роль при цьому грає не розташування жирової тканини, а її специфічні властивості, відзначає провідний автор дослідження Рональд Кан.

Раніше проведені спостереження показують, що видалення підшкірного жиру - ліпосакція - не приводить до поліпшення стану пацієнтів з метаболічним синдромом. З іншого боку, деякі дані указують на те, що підвищений об"єм підшкірних жирових відкладень у пацієнтів з ожирінням статистичним пов"язаний із зниженим ризиком розвитку цукрового діабету, в порівнянні з хворими з абдомінальним ожирінням.

На думку Кана, захисна функція підшкірного жиру може бути пов"язана з підвищеним виробленням клітками цього типу жирової тканини гормонів адіпокинів. Не виключено, вважає дослідник, що в майбутньому цей благотворний ефект вдасться відтворити за допомогою ліків, повідомляє Лента.ру.

Зараз ви читаєте новину «Учені довели корисність підшкірного жиру». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода