Психологи виявили нове захворювання у росіян - погодофобія. Вона провокує гіпертонічний криз, нервові розлади і навіть посилює ряд хронічних захворювань. На думку фахівців, причиною такого різкого зростання фобії стала навіть не сама погода, а страшні розповіді про неї.
Глобальне потепління, танення льодовиків в Антарктиді, прогнози про можливе затоплення всього і вся дуже сильно впливають на свідомість простих людей. Вони з жахом чекають нових і нових потрясінь, гарячково стежать за прогнозами, а при тривожних повідомленнях обкладаються ліками і трясуться в очікуванні кінця світу.
– На даний момент до людей, які страждають погодофобією, відноситься від 30% до 50% населення Росії, - заявила старший науковий співробітник Інституту психології РАН Ольга Маховська. - Метеозалежні люди, для яких магнітні бурі та зміни атмосферного тиску є серйозною проблемою, побоюються різкої зміни погоди через підвищення ризику серцево-судинних захворювань.
Як правило, це літні люди. Однак фобією страждають не тільки вони. Останнім часом недугу виявляють у цілком здорових росіян.
До групи потенційних погодофобів відносяться жінки з чутливою психікою середнього або старшого віку, пенсіонери, та просто вразливі люди. Вони "підсаджуються" на метеопрогнози.
Ситуація посилюється ще тим, що дані про природні стихії підносяться людям в сенсаційній манері, а наслідки зазвичай "накручуються". Часто в цьому винні і самі синоптики, які працюють за принципом: "краще переробити, аніж недоробити".
Як виявилось, фахівці "відпрацьовують" перед владою Москви після серії публічних прочуханів, які влаштував Юрій Лужков через "непередбачені" вчасно урагани та зливи. В результаті штормові попередження у Москві оголошується мало не по 3 рази на тиждень.
– Подібні попередження, що звучать від представників серйозних інститутів дратують громадян, - запевнила Маховськая. - Люди починають згадувати кадри з репортажів про урагани в США. Вони жахаються своїх думок, проектують цю ситуацію на своє найближче майбутнє і бачать себе постраждалими.
Результати досліджень російських психологів підтримали й американські спеціалісти з університету Айови. Група фахівців під керівництвом Джона Вестефельда обстежила 139 людей. У всіх виявили ознакипогодофобії.
При цьому 24 % випробовуваних зізналися, що через своїх страхи перед природою вони відчували запаморочення, задишку, нудоту, прискорене серцебиття, паніку, відчуття безпорадності. Їх кидало в піт, вони не могли ні їсти, ні спати. Все це дозволило класифікувати їх стан як серйозну форму фобії. А 76% обстежених американців визнали, що стикалися з такими симптомами лише зрідка, повідомляє Newsru.com.
Коментарі