Сумарна поверхня землі в квітні нагрілася до максимальних значень за історію спостережень. Встановлено максимум і за період січень-квітень. Про це повідомляється в прес-релізі Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA).
Середня температура поверхні океану в квітні виявилася найбільшою за всі роки спостереження (з 1880 року). Температура поверхні суші опинилася на третьому місці в таблиці максимальних рекордів.
Разом поверхні води і суші в квітні прогрілися до 14,5° C, що на 0,76° C вище середнього значення XX століття, яке становить близько 13,7° C. За січень-квітень сумарна температура склала 13,3 ° C, що на 0,69 ° C вище середнього.
Температура поверхні океану в квітні виявилася на 0,57 ° C вища за середню за XX століття (16,0 ° C). Особливо потепління торкнулося екваторіальних областей океанів, наголошується в повідомленні.
Поверхня землі нагрілася більше середньої квітневої за XX століття на 1,29° C. Особливо помітно потепління торкнулося Канади, Аляски і сходу США, Австралії, Південної Азії, Північної Африки і півночі Росії. Холодніше ніж зазвичай було у Монголії, Аргентині, на Далекому Сході Росії, в суміжних з західними регіонах США і на більшій частині Китаю.
Тепла течія Ель-Ніньо в квітні ослабла через зміни температурних аномалій. Очікується, що вона відновиться в червні.
Звіти NOAA використовуються вченими і дослідниками різних країн світу для вивчення тенденцій зміни клімату на планеті. Дані мають і безпосереднє прикладне значення.
Коментарі