У сучасного покоління дітей, вперше за довгий час, тривалість життя буде меншою, ніж у їхніх батьків. Про це попередила генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров"я Маргарет Чен.
Відкриваючи перше засідання членів всесвітньої мережі по боротьбі з неінфекційними захворюваннями в Женеві, пані Чен заявила, що молоді люди і навіть діти все частіше страждають на такі захворювання, як гіпертонія і деякі види раку.
До того ж, більше 43 мільйонів дітей дошкільного віку страждають від надмірної ваги або ожиріння. Це створює додатковий ризик для їхнього здоров"я і тягне за собою більші витрати на медичне обслуговування.
За даними ВООЗ, шість з 10 смертей, які відбуваються сьогодні в світі, трапляються внаслідок неінфекційних захворювань. Експерти також вважають, що більше чверті цих смертей можна було б уникнути за умови дотримання профілактичних заходів.
Загалом, щороку через неінфекційні захворювання - такі, як хвороби серця, інсульт, діабет, рак, хронічні респіраторні захворювання і психічні розлади, помирають більше 35 мільйонів осіб. 80% цих смертей припадає на країни, що розвиваються, де все більшої кількості людей торкаються чотири основних фактори ризику: куріння, алкоголь, неправильне харчування і відсутність фізичних вправ.
Чен вважає, що така тенденція є наслідком глобальних факторів, таких як старіння суспільства, стрімка та хаотична урбанізація та "глобалізація" нездорового способу життя.
Gazeta.ua за матеріалами Wiadomosci
Коментарі