Ексклюзиви
вівторок, 24 грудня 2024 11:36

Стежте, хто першим ступить на поріг: про які традиції та заборони треба знати у день Різдва

Стежте, хто першим ступить на поріг: про які традиції та заборони треба знати у день Різдва
На Різдво одягайте новий одяг і правильного кольору Фото: pinterest

Різдво – це час особливих традицій, повір'їв та ритуалів, наповнених надією на світле майбутнє.

Психолог Марина Єлісєєва та астропсихолог Валентина Віттрок розповіли про те, що слід робити 25 грудня, а від чого краще утриматися, пише tsn.

Вважається, що ввечері напередодні Різдва, або Святвечора, душі родичів, що пішли, спускаються на Землю, щоб бути присутнім на сімейних святах. Тому перед сидінням за святковим столом наші предки дмухали на стілець, щоб не зачепити невидимих ​​гостей.

Гостей зі світу живих прийнято зустрічати із турботою та привітністю, особливо на Різдво. Кількість гостей у цей день вважалася сприятливим знаком, провісником удачі та благополуччя у році. Однак, слід зазначити, що гостей краще вибирати з розумом. Запрошуйте лише тих, кого справді любите та хто вам приємний.

Одяг повинен був бути світлим, оскільки темний вважався ознакою сімейної жалоби на рік. Крім того, одяг повинен був бути новим, оскільки старий асоціювався з бідністю.

Також звертайте увагу, хто першим переступить поріг у будинку 25 грудня – чоловік чи жінка. Якщо першим увійде чоловік, весь рік на сім'ю чекають успіх і благополуччя; якщо жінка – навпаки.

Погода на Різдво

Наші пращури помітили, якщо у цей день тепло, то зима буде холодною.

Завірюха та іній обіцяли хороший урожай, сніг – ранню весну, а зоряне небо – передвістя врожайного року для гороху та гречки.

Заборони дня

Цього святого дня також існує безліч заборон.

Жінкам не рекомендувалося шити, щоб уникнути сліпоти в сім'ї, та в'язати, щоб запобігти заплутуванню пуповини новонародженого. Незважаючи на невизначеність у науковому обґрунтуванні цих заборон, дотримання традицій було важливим елементом вірувань предків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мультфільми для всієї сім'ї: що подивитися під час різдвяно-новорічних свят

Що можна робити

Також існує безліч ритуалів, пов'язаних із Різдвом. Наприклад, протягом 40 днів, починаючи з 25 грудня, щоранку можна загадувати нове бажання. Однак важливо пам'ятати, що бажання має бути особистим. Не варто просити інших, щоб уникнути можливих негативних наслідків.

Вдруге українці будуть святкувати Різдво Христове 25 грудня. Це нова дата за церковним календарем, який ввели в дію 1 вересня 2023 року.

Особливою традицією українського Різдва є колядки — веселі пісні на релігійну тематику. Колядники обходять будинки, тримаючи в руках велику зірку, та розважають своїх сусідів і членів родини за гроші і солодкі подарунки.

Зараз ви читаєте новину «Стежте, хто першим ступить на поріг: про які традиції та заборони треба знати у день Різдва». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути