Наукові супутники НАСА зареєстрували могутній спалах на Сонці, що супроводжувався 22 січня викидом корональної маси. Ця розпечена плазма - потік протонів, електронів і важких елементів, досягне Землі сьогодні о 18:00 мск. Ступінь передбачуваної геомагнітної бурі на нашій планеті оцінюється в межах "помірної або сильної". З таким попередженням виступив у понеділок Центр прогнозу космічної погоди, підрозділ Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США, повідомляють Вести з посиланням на ИТАР-ТАСС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найсильніша за 5 років магнітна буря порушила радіозв'язок
Спостереження за Сонцем і наслідками прояву активності світила ведуть Обсерваторія сонячної динаміки (ОСД), космічна обсерваторія Сохо і Обсерваторія сонячно-земних зв'язків (СТЕРЕО). Усі вони є науковими інструментами НАСА. "Практично немає сумнівів у тому, що потік рухається в напрямку Землі. Згідно з попереднім вивчення даних Сохо і СТЕРЕО, плазма завдасть сильного удару по магнітному полю в районі Північного полюса Землі 24-25 січня", - вказується у попередженні центру.
У найближчі години потрібно скорегувати маршрути полярних польотів, уточнила заступник глави Національного управління океанічних і атмосферних досліджень Кеті Салліван.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Землі очікується найсильніша за останні півтора століття магнітна буря
Безпосередньої загрози екіпажу Міжнародної космічної станції (МКС) немає, повідомили в НАСА. "Бортінженери вивчили прогноз викидів і вважають, що додаткові заходи щодо забезпечення захисту екіпажу не потрібні", - уточнив офіційний представник космічного відомства США Келлі Хамфріс.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Потужна магнітна буря 2013 року паралізує життя на планеті
Корональні викиди плазми на Сонці можуть призвести до порушень роботи приладів супутників, наземних засобів зв'язку і викликати магнітні бурі, але безпосередньої небезпеки для людини не представляють.
Коментарі
2