понеділок, 19 серпня 2013 21:13

Смартфони шкодять здоров'ю більше, ніж звичайні мобільні телефони - дослідження

Смартфони шкодять здоров'ю більше, ніж звичайні мобільні телефони - дослідження
Фото: likar.info

Окулісти стверджують, що смартфони, які майже повністю витісняють звичайні мобільні телефони, негативно впливають на зір. Регулярне користування цими гаджетами спровокувало короткозорість у мільйонів людей.

Раніше використання мобільних телефонів передбачало дві основні мети - дзвінки та відправка письмових повідомлень. На маленький екран люди дивилися 2-3 хвилини на день. Тепер же смартфони дозволяють користуватися повною мірою інтернетом, писати довгі листи, дивитися фільми та фотографії. Людина дивиться на екран смартфона годинами.

Професор офтальмології Девід Аллабамі зазначив, що з 1997 року, коли вперше смартфони надійшли у продаж, кількість пацієнтів із короткозорістю зросла на 35%. На думку вченого, в наступне десятиліття цей показник збільшиться на 50%. Вже до 2033 року короткозорістю буде страждати половина земного населення у віці до 30 років.

Середній користувач пристрою, як показало дослідження, проведене вченими Великобританії, тримає смартфон таким чином, що відстань від очей складає всього лише 30 сантиметрів. Деякі екран підносять на 18 сантиметрів. При читанні люди не підносять газети і книги, наприклад, ближче, ніж на 40 сантиметрів. Все це сприяє поступовому розвитку міопії. У цьому випадку фахівці наполегливо рекомендують обмежити час використання улюбленого гаджета.

Зараз ви читаєте новину «Смартфони шкодять здоров'ю більше, ніж звичайні мобільні телефони - дослідження». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути