Учені з Університетів Дюка і Північної Кароліни виходили із загальноприйнятої гіпотези, що на розвиток алкоголізму чималий вплив робить вживання спиртного у віці 13-18 років. Але, на відміну від чисто статистичних робіт, вони вирішили з"ясувати, як взаємодіє генетична схильність і зовнішні чинники, і чи можна це виявити.
48 щурів-самців у віці 28 днів спочатку примусили до "вживання", а потім - до "стриманості". Протягом 3-х ночей воду в їхніх клітках міняли на 10% спирт, а потім на 10 ночей надавали їм можливість вибору - в клітках стояли 2 ємності - і з водою і зі спиртом.
Чим частіше молоді самці протягом цих 10 днів припадали до "вогненної води", тим більше був ризик розвитку алкоголізму в майбутньому. Хвороба визначалася по зниженню седативного ефекту алкоголю і збільшенню його споживання. Окрім цього, учені встановили, що алкоголізм не пов"язаний з такими індивідуальними чинниками, як "цікавість", "схильність до пошуку нового" і "реакція на стрес".
Отже батькам слід звертати особливо пильну увагу на дітей після "першого досвіду", який, звичайно, часто отримується за межами батьківського дому. Але є і інша альтернатива, запропонована фармакологами: "просто не давайте дітям алкоголь". Newsland.
Коментарі