У столичному ресторані швидкого харчування "Salateira" відвідувачі часто готують страви самостійно. Для цього купують для них окремі продукти. Найчастіше — листя салату, огірки й помідори, волоські горіхи або чорнослив. Це — найбільш "ходові" складники салатів, каже су-шеф закладу Ірина Луценко. Біля касового апарату в кафе - безкоштовні спеції — базилік, гірчиця, сіль і перець. Страви також готують кухарі на відкритій кухні за скляною стіною. Печуть запіканки і пироги.
"Найшвидше і з користю для здоров'я можна перекусити смачним і поживним салатом, який і на тарілці красиво виглядає, і складних приготувань не потребує. Але це зовсім не той фаст-фуд, який всі звикли бачити в ресторанах швидкого обслуговування", - розповідає Ірина.
Спершу у велику тарілку кладе свіже листя салату, на нього — порізані тонкими кружальцями огірки. Потім — висипає по жменьці варених мідій і креветок і свіжий, порізаний крупними шматками червоний солодкий перець. Весь процес займає близько хвилини.
"Тепер знадобиться основна "фішка" салату — соус. Маємо його вже готовим, запасаємо його на кілька порцій відразу. Що саме входить у соус — це секрет, але можна додавати те, що придумаєте самі. Якщо салат із морепродуктів, додайте ікру лосося. А якщо салат із куркою — всипте у соус змелених горіхів. Але найперше треба зготувати майонез — основу соусу", коментує Ірина.
Майонез не купує, а готує вручну. Вбиває в глибоку миску 2 яйця, додає по півчайної ложки гірчиці, солі та цукру. Також — порізану на невеликі шматки серцевину волоського горіха і зубець часнику. Збиває усе блендером до однорідності хвилину. В останні 10 секунд тонкою цівкою вливає 3 чайні ложки оливкової олії. Каже, чим більше олії, тим густішим буде майонез. Припинивши збивати, вичавлює у майонез сік третини лимону. Збиває суміш ще півхвилини до готовності. Готовим соусом поливає салат. Подає такий зазвичай до італійської пасти з вершками.
Коментарі