Художник Родріго Дертеано з Ліми спеціалізується на звукових та електронних інсталяціях; його технічна підготовка дозволила йому власноруч здійснити масштабний проект: намалювати в пустельній місцевості неподалік від столиці Перу план міста натуральної величини .
Для реалізації задуманого Родріго використовував саморобного робота на чотириколісному шасі, оснащеного GPS-модулем, компасом, комп'ютером і плугом, який машина відповідно до програми піднімала й опускала, щоб проводити борозни на піску. Робот трудився протягом п'яти днів; вечорами художник заливав у бак бензин і перезаряджав батареї.
На жаль, пан Дертеано, судячи з відео про проект, не зміг піднятись з камерою на висоту, достатню для передачі масштабу намальованої карти Ліми, що поєднує риси планування десяти міст Латинської Америки (десятки квадратних кілометрів; узор в пустелі повинен бути помітний з орбіти). Зате з упаковкою в хеппенінг великої кількості різноманітних алюзій все в порядку - як і у всіх представників сучасного мистецтва.
Родріго Дертеано, по-перше, надихнули малюнки на плоскогір'ї Наска, які індіанці півтори тисячі років тому малювали чи то для інопланетян, чи то для своїх одноплемінників-аеронавтів. По-друге, умовне місто, якому художник дав ім'я Сьюдад-Наска, підкреслює сприйняття пустелі багатьма його співвітчизниками як "не-місця" (non-place). Адже найбідніші передмістя Ліми побудовані якраз на піску (і без генерального плану).
Коментарі