Океани зараз абсорбують мільйони тонн парникових газів на рік. З одного боку це уповільнює процес глобального потеплення, але з іншою загрожує ще страшнішими наслідками для більшої частини риб, прибережних птахів і значної частини решти всієї екосистеми.
"Зараз практично неможливо передбачити, як подібне масштабне окислення позначиться на біологічній різноманітності всієї планети", - говорить Кен Калдейра, фахівець з атмосферних досліджень в Інституті Карнегі (Стенфорд, США).
Відзначимо, що близько двох тижнів тому на сайті Science з"явилася ще одна схожа публікація, проте підготовлена дослідниками з американського Управління океанічними і атмосферними дослідженнями. Тут стверджувалося, що за останніх 2 століття кислотність океанів виросла на третину. Більш того, якщо зростання викидів парникових газів продовжуватиметься тими ж темпами, що і зараз, то до 2100 року кислотність океанів виросте ще в півтора рази.
Учені пишуть, що проводили дослідження по всій протяжності берегової лінії США від Канади ка Мексики і прийшли до висновку, що сотням морських організмів загрожують надмірні концентрації Co2, а коралові рифи, розташовані в Карибській затоці, буквально з"їдені кислотною корозією, повідомляє Cybersecurity.ru.
Коментарі