Однак у майбутньому вчені сподіваються отримати "настільний аналог" чорної діри, який би поглинав і видиме світло.
Можливість створення такого пристрою теоретично обґрунтували в цьому році два дослідники з американського університету Пердью Євген Наріманов та Олександр Кілдішев. "Чорна діра", створена китайськими фахівцями, представляє собою структуру, що складається з декількох концентричних кілець. Пристрій здатний захоплювати хвилі і направляти їх у центр.Вчені вважають, що якщо в центрі пристрою помістити сонячний елемент, з його допомогою можна буде отримувати електроенергію. Поки поглинена енергія виділяється у вигляді тепла, повідомляє New Scientist.
Об"єкт діаметром близько 11 сантиметрів складається з 60 концентричних кілець. Кільця - з особливого матеріалу, який раніше застосовували для створення плащів-невидимок. Поки що вони здатні робити предмети наче б прозорими для високочастотного електромагнітного випромінювання. А в перспективі - і для видимого світла.
У китайців "чорна діра" поки засмоктує що потрапляють в неї СВЧ-промені. Але вчені обіцяють, що скоро і без надприродних зусиль зможуть зробити аналогічний трюк і зі світлом. За їхніми прогнозами, має вийти до кінця 2009 року.
"Я вражений, що китайські колеги виготовили "чорну дірку" так швидко," каже Євген Наріманов.
Дослідження та китайських, і російських учених не просто пізнавальними. У них є великий практичний зміст. "Чорні дірки" дозволять створити сонячні батареї нового покоління, здатні вловлювати енергію світила набагато ефективніше нинішніх.
За матеріалом: Комсомольская правда
Коментарі